Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82–76

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok

Szolnok: Perry 14/6, Vojvoda 7/3, Ford 12/6, Milosevics 14/3, Andric 17. Csere: Browning 12, Tóth Á. 2, Kovács P. 2.

Falco: Norfleet 16/9, Perl 21/12, Váradi 12/12, Borisov 9/3, Taylor 12. Csere: Pustahvar 2, Tóth N. 4.

A párharc állása: 1-0, a Szolnoknak.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 8. p.: 16–8. 11. p.: 23–13. 16. p.: 31–30. 19. p.: 35–36. 25. p.: 43–48. 26. p.: 50–48. 32. p.: 64–53. 34. p.: 73–57. 38. p.: 73–68. 40. p.: 77–73

Dragan Alekszic: – Hamisítatlan döntős mérkőzés volt, a maximumot adta a Falco. A szurkolóknak köszönjük a buzdítást, rég volt ilyen fantasztikus a hangulat a csarnokunkban, ez sokat segített. Nagyon jól védekeztünk, és a támadójátékunkkal is meg voltam elégedve. A legfontosabb a győzelem, és hogy úgy tudtunk játszani, ahogy korábban a playoff során végig. Megpróbálunk nyerni Szombathelyen is.

Srecko Sekulovic: – Igyekeztünk nagy csatára kényszeríteni a Szolnokot, de az utolsó öt percre elfáradtunk, ami normális, hiszen a ZTE és az Alba ellen hosszú szériákat játszottunk. A harmadik negyedben vezettünk, ám utána elkövettünk több hibát is támadásban, a Szolnok pedig jó csapat, ki tudta használni a megingásainkat. Sajnos Govens hiánya miatt kisebb rotációval számolhatunk, így elégedett vagyok, csak nüanszok döntöttek. Mindössze két büntetőt dobhattunk a mérkőzésen, ezek szerint ennyire tisztán játszott ellenfelünk… Büszke vagyok csapatomra, remélem, kedden javítunk

A finálé kedd este 19 órakor folytatódik Szombathelyen, az Aréna Savariában!