Bodonyi Dóra aranyérmet szerzett a női kajak egyesek 1000 méteres versenyében a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság pénteki napján.

A magyar versenyző végig vezetve, magabiztosan nyerte a számot. Ez a magyar kajak-kenu sport 200. vb-elsősége a gyorsasági szakágban.

Hajdu Jonatán és Fekete Ádám is éremesélyesként szállt vízre, azonban a megszokottól eltérően nem kenu 1000, hanem 200 méteren. A jóval rövidebb távon végül nem jött össze a dobogó, igazság szerint a futamon esélyük sem volt rá, végül az ötödik helyen zártak.

Lakatos Zsanett is ugyanígy végzett kenu 500 méteren: az első négyre esélye sem volt, de ötödik helyezését sem veszélyeztette senki, így hozta azt, amit idei teljesítménye alapján várni lehetett tőle.