Ezúttal is szép eredményeket értek el a szombathelyi Controll Sportegyesület kick-bokszosai, akik a legutóbbi hétvégén Horvátországban léptek kötelek közé. A szezonnyitó megmérettetésnek a szomszédos ország adott otthont. A Karlovac Open Európa Kupára tíz versenyzőt delegált a vasi egyesület.

A népes mezőnyben nem vallottak szégyent Dancsó “Kicsi” ZOltán tanítványai, akik 1 arany, 7 ezüst és 10 bronzérmet szereztek az év első komolyabb megmérettetésén. A különítmény felkészítője örömtelinek tartja, hogy a vasi versenyzők értékes ranglista pontokat jelentő érmekkel zárták a Európa Kupa küzdelmeit.

Külön említést érdemel az egyetlen női versenyző, Takács Viktória (képünkön) teljesítménye, aki a felnőtt korosztályban, a 65 kilogrammosok mezőnyében mindkét szabályrendszerben sikerült beverekednie magát a döntőbe. Végül kick-lightban ezüstöt, míg light-contactban aranyérmet szerzett. A Controllos versenyzőknek sok ideje nem marad a pihenésre, hiszen február 22-24. között Pozsonyban a Slovak Open-en folytatják a küzdelmeket.