JP Auto-Jászberényi KSE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57-78

Felsőházi középszakasz, 6. forduló
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola
V.: Cziffra Cs., Praksch P., Goda L. (Balogh L.)

JKSE: Ruják 6, Rakics 11/3, Brbaklics 8/3, Alekszandrov 4, Pantelics 10. Csere: Kerpel-Fronius 10/6, Czirbus 8, Fekete -.

Falco: Govens 11/9, Curry 11/6, Váradi 11/3, Bruinsma 13/3, Reddic 21. Csere: Tóth N. 2, Bíró 6/6, Hódi -, Verasztó 3/3, Körmendi -.

Felfokozott izgalommal és csonka csapatokkal várták a felek a csütörtök esti meccset. Miután a Szolnok meglepően sima vereséget szenvedett Pécsett, mindkét csapat számára még fontosabbá vált a győzelem, hiszen a Jászberény a PVSK előtt szerette volna megbízható előnyét megőrizni, míg a szombathelyiek az Olaj előnyét akarták minimálisra faragni.

A meccsen az 1. félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán robbantott a Falco és a 3. negyedben állva hagyta a hazai csapatot. Reddic újra extrát nyújtott, teljesítménye nagy mértékben hozzájárult a Falco újabb sikeréhez.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–8. 5. p.: 19–15. 8. p: 19–19. 13. p.: 21–24. 15. p.: 24–24. 18. p.: 32–30. 23. p.: 36–43. 25. p.: 38–47. 28. p.: 40–52. 33. p.: 49–67. 35. p.: 51–70. 38. p.: 57–75

Nikola Lazics, a JKSE vezetőedzője:Már a mérkőzés előtt sok problémánk volt, hiszen Coleman, Pitts és Cseh sérülés miatt nem állt a rendelkezésemre. A második negyedben pedig Alekszandrov is kiszállt a játékból. Az első félidőben még jól tartottuk magunkat, mert a Falco nagyon lazán játszott. A harmadik negyedben aztán kijött a két csapat közötti különbség, és a vendégek megérdemelten nyerték meg a találkozót. Mi abban bízunk, hogy sérültjeink állapota napról napra javul.

Gasper Okorn, a Falco KC vezetőedzője:Az első félidőben szinte semmit sem valósítottunk meg abból, amit megbeszéltünk. Játékosaim azt hitték, hogy a Pitts nélküli Jászberény ellen könnyű dolguk lesz. A szünetben rendet raktunk a fejekben, és úgy kezdtünk el játszani, ahogy az elejétől kellett volna. Szigorúan védekeztünk, sok gyors és könnyű kosarat szereztünk.