FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–OSE LIONS 83–59 (23–10, 21–16, 20–21, 19–12)
Szombathely, 2640 néző. V: Benczur T., Boros T., Győrffy R.

FALCO: VÁRADI 12/6, PERL 8, Filipovity 2, Krivacsevics 7, LAKE 20. Csere: HOOKER 15/6, BENKE 11/9, Washington 2, Reddic 6. Edző: Gasper Okorn

OROSZLÁNY: Illés 5/3, ABELL 10/6, Zsíros 9/9, Mohácsi 1, BOZOVICS 13/3. Csere: Rizvics 10, Anda, Garamvölgyi, Nshimba, Washington 9/3, Demeter 2, Kucsora. Edző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–8. 7. p.: 16–8. 12. p.: 28–10. 16. p.: 38–18. 20. p.: 44–26. 24. p.: 50–36. 28. p.: 55–45. 30. p.: 64–47. 34. p.: 66–69. 37. p.: 68–59.

A mérkőzés történéseit negyedről negyedre ITT követhetted.

Így látták a mesterek…

Gasper Okorn vezetőedző, Falco KC: Köszönöm a szurkolóknak a buzdítást! A győzelem az győzelem, de két különböző félidőt láttunk. Megértem, hogy nehéz lehet 20 pontos félidei előny után még egyszer kijönni a parkettre és lezárni a meccset, de ez nem lehet kifogás. Túl sok hullámvölgyünk volt. Nyilván nem vagyok elégedett azzal, hogy 20 pontos előnyből 10-t csináltunk, majd egy percre rá már megint 17. Ezek után újra visszajönnek a meccsbe, de két perc után ismét 24 pont a differencia. Amikor kellett, akkor keményebben játszottunk. Ez rossz szokás. Egyelőre ez működik, mert mondjuk úgy, hogy az ellenfeleink nem a legerősebbek. Előbb-utóbb azonban bajunk lehet ebből.

Sebastjan Krasovec vezetőedző, OSE: – Rosszul kezdtünk, gyorsan nagy különbség alakult ki a csapatok között. Időnként felzárkóztunk a folytatásban, de amikor közelítettünk, a Falco mindig rákapcsolt, újra meglépett. A Falco jobb csapat, megérdemelten nyert.

A Falco legközelebb október 30-án Zaragozában, BL-meccsen lép pályára, majd november 2-án az Alba Fehérvár otthonában vizitál.