Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-98 (17-27, 26-27, 19-23, 27-21)
Bajnokság, 14. forduló
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
V.: Kapitány G., Csabai-Kaskötő B., Kulcsár T. (dr. Páli K.)

ZTE: Bibbins 16/12, Johnson 28/12, Williams 19/12, Szabó 7, Agafonov 14. Csere: Djurics 5/3, Simon -, Doktor -, Gulyás -.

Falco: Hooker 8/6, Curry 23/9, Benke 6, Filipovity 7, Reddic 15. Csere: Perl 19/3, Váradi 11/3, Lake 2, Washington 5, Krivacsevics 2, Bíró -.

Az 1. negyedben a Hooker – Curry, Benke, Filipovity, Reddic ötössel kezdtek a vasiak. Reddic zsákolásával indítottak, majd Johnson egyenlített, 2-2. Ezután Curry dobott egy sikeres középtávolit, majd Bibbins triplája hullott be, 5-4. Megint Reddic pontjait jegyezhettük fel, aztán Johnson is triplával jelentkezett, majd 3 perc elteltével Benke egyenlített, 8-8. A 4. perc elején Ron Curry triplája után újra a Falco vezetett, 8-11. A negyed derekán Reddic zsákolt újfent, majd jött is a hazai időkérés. Csereként érkezett Perl Zoli, aztán Filipovity dobta be a büntetőket, 8-15. Három és fél perccel az első negyed vége előtt, Curry, majd Hooker pontjai után már 10-20 az állás! Djuric büntetői után Reddic célzott pontosan közelről, 13-22. A dudaszó előtt 2 perccel Zozó is feliratkozott a pontszerzők közé, pár másodperccel később ezt tette Agafonov is. A játékrész végén Lake állt be, Reddic jött le. Az első 10 perc végén Washington kosara hozták az utolsó sárga-fekete pontokat, 17-27.

A 2. negyed elején állva hagya a hazaiakat a Falco, Váradi minden távolságról, triplából, duplából és büntetőből is betalált, 17-34. ezután Perl büntetőből, majd Lake zsákolásból növelte a szombathelyi pontokat, 18-38. Újabb Zozó-pont, ezúttal büntetőből, majd Benke is betalált egyszer, 22-40. A játékrész közepén Perl közelről dobott duplát, s ezzel utolérte a 8 pontos Reddicet, 22-42. Ezt követően közelebb lépett a ZTE, előbb Szabó Z., majd Johnson és Williams is pontosan célzott, 29-42-nél Gasper Okorn időkérése szakította meg a játékot. Johnson közelije után tovább araszolt a ZTE, majd Filipovity törte meg a szombathelyi kosárcsendet, 31-44. Johnson triplája után sok hiba mindkét oldalon, eladott labdák és pontatlan dobások jellemezték ezeket a perceket. A félidő vége előtt 3 perccel Agafonov pontjaira Perl triplával válaszolt, nagyon jókor, de Djuric is betalált távolról, 39-47. A játékrész végén több vasi kísérlet is eredménytelenül zárult, de az utolsó percben Curry és Filipovity magához tért, s így ezt a negyedet is hozta a Falco, magabiztosan vezetés, 43-54.

Szünet.

A 3. negyed közepéig Curry és Reddic tolta a szekeret, triplákkal, közeliekkel és zsákolásokkal léptek még előbbre, 53-66. Johnson büntetőből szerzett pontokat, majd Hooker némította el a hazai drukkereket, 55-68. A ZTE mestere 2’38”-cal a negyed vége előtt időt kért. Benke labdaszerzése után Váradi dobott kosarat, már 55-70. A játékrész végén Perl és Benke tette még magabiztosabbá a szombathelyiek vezetését, 62-77.

A 4. negyed hazai pontokkal indult, majd Perl közelije következett, 64-79. Curry és Zozó mesterkedik azon, hogy 20 pont felett fejezze be a meccset, drukkolunk, hogy mindkét kiválóságnak sikerüljön. A negyed derekán Agafonov, majd Váradi talált be, 70-85. Reddic büntetőből szerzett 1 pontot, majd Curry 2 duplája döntötte el végleg a meccset, 73-90. Ezután, a meccs vége előtt 3 perccel Williams triplája hullott be, majd Washington szerzett büntetőkből pontokat, 76-93. A hajrában szinte sort cserélt Okorn mester, Williams és Johnson pontjaival zárkózott a ZTE, de a győzelmet nem fenyegette veszély. Hooker triplája, majd Krivi büntetői után Williams triplája zárta le a meccset, 89-98.