A labdarúgó NB III-as bajnokságban szereplő Sárvár FC együttese továbbra is az alsóházban szerénykedik a harmadosztályban, ám a csapat tavaszi mérlege 4 mérkőzés után (ebből kettőt még tavaly játszottak le) két döntetlen mellett 1-1 győzelem és vereség, így van ok a bizakodásra.

A hétvégén zártkapuk előtt még a sárváriak is pályára léptek az NB III-ban, a jó erőkből álló Pápa ellen értek el 0:0-ás döntetlent, ám aggodalomra adhat okot, hogy 2020-ban még nem sikerült gólt elérniük, hisz a Hévíz elleni (szintén hazai) összecsapásukon is gól nélküli pontosztozkodásra került sor.

A csapatnál történtek játékosmozgások, új kapus, valamint mezőnyjátékosok is érkeztek, de távozók is akadtak. Amennyiben a vasi gárda szeretné megőrizni harmadosztályú tagságát, úgy a következő (még nem tudni mikor esedékes) bajnokijukat hozniuk kell a közvetlen riválisnak számító MOL Fehérvár II. számú csapata ellen.

Csupán jobb gólkülönbségének köszönhetően áll még bennmaradó helyen a Sárvár.