Ezúttal esélyt sem adott ellenfelének a Los Angeles Lakers gárdája, amely 106–93-ra győzött a Miami Heat ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének hatodik meccsén, ezzel 4–2-re megnyerte a párharcot és 17. alkalommal lett bajnok a ligában (2010 után győzött ismét).

A döntő MVP-je a hét mérkőzésen 29.8 pontot átlagoló LeBron James lett, aki történelmet írt, ugyanis ő az első, aki három különböző együttesben szerepelve is a döntő legértékesebb játékosa lett (a Miami Heat és a Cleveland Cavaliers után most a Los Angeles Lakersszel), összességében egyébként negyedszer kapta meg az elismerést.

A Heat legjobb dobói: Adebayo 25, Butler 12/3, Crowder 12/3
A Lakers legjobb dobói: James 28/3, Davis 19, Rondo 19/9

NBA
DÖNTŐ, 6. MÉRKŐZÉS
Miami Heat–Los Angeles Lakers 93–106
(20–28, 16–36, 22–23, 35–19)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Lakers javára.