Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93-99 (28-27, 28-21, 17-28, 20-23)
Bajnokság, 10. forduló
Körmend Városi Sportcsarnok
Cziffra Cs., Farkas G., Török R. (Faidt M.)

Egis Körmend: Thames 16/3, Ireland 32/12, Ferencz 9/9, Simons 20/12, Taylor 10. Cserék: Thames, Tóth -, Németh Á. 2, Takács 4, Oroszi -.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 16/12, Perl 27/3, Váradi 15/3, Kovács 7, Keller 16. Cserék: Doktor 6, Barac 12/3, Lake – .

Az 1. negyedben, a feldobás után a Falco vezethette az első támadást, amelynek végén Keller zsákolt, aztán a helyi cséká, Ferencz triplája hullott be, 3-2. Ezután a kiváló formában lévő Váradi büntetői is beestek, 3-4. Ezúttal Kovács Benedek kezdett a szombathelyi fiatalok közül, Anderson pedig hibátlanul dobta a középtávolit, 5-8. Taylor szépített, Perl pedig szenzációsan váltott ritmust és a ziccert is kihasználta, 7-10. Simons triplája, majd Taylor zsákolása után először vezetett a házigazda, 12-10. Ezután Zozó újabb pontjainak, majd Keller sapkázásának és pöcizésének örülhettek a sárga-fekete szimpítizánsok, 12-14. A játékrész derekán Thames szerzett pontokat büntetőkből, aztán a Falco-cséká szerzett újabb pontokat, 14-16. Thames egalizált, de Váradi újra precíz volt, 16-19. Ireland hármasa után 22-21 állt az eredményjelzőn. Az utolsó percben Barac és Takács mellett Doktor és Ireland is eredményes volt 28-27.

A 2. negyedet körmendi kosár indította, majd Thames újra betalált, ami után, 32-27-nél sportszerűtlent fújt a játékvezetői trió Kellerre. Okorn mester időkérése után Thames használta ki a büntetőket, Ireland pedig még a támadásból is eredményes volt, 36-27. Ferencz újabb triplája után már 39-27 állt a táblán, de Doktor is hármast szórt. Simons is betalált újra, amire Barac büntetői következtek, 41-30. Ezekben a percekben sokat hibázott támadásban a bajnok, de a negyed közepén Váradi és Perl is feljavult és persze be is talált, 41-34-nél jött is a hazai időkérés. Anderson triplával szólt hozzá a meccshez, de Thames is betalált, 43-38. Váradi után körmendi tripla jött, 46-40. A félidő hajrájában Kovács B. zsákolt, Simons pedig hármast szórt, 51-42. Az utolsó percben még egy kosárváltás mellett Perl-pontok is érkeztek büntetőkből, majd a dudaszó előtt még Simons és Anderson is triplát dobott, 56-48.

A 3. negyedben Keller Ákos pontjait jegyezhettük fel elsőként, aztán Simons újra triplával jelentkezett. Gyorsan válaszolt a Falco, majd jól is védekeztek a szombathelyiek, 59-52. Taylor után Keller zsákolt, egyik csapat sem törődött nagyon a védekezéssel, Perl pontjaival zárkózott 61-58-ra a Falco. Simons és Keller volt újra eredményes, 63-60. Barac triplájával egyenlített az 5. percben a bajnok, 63-63-nál jött is a körmendi időkérés. Láthatóan szigorított a Falco a saját védekezésén, de Thames így is betalált, amire Perl válaszolt gyorsan, 66-65. Doktor szép kosara után újra vezettek a szombathelyiek átmenetileg, 66-67 állt a táblán. Ezt követően Ireland hármasa hullott be, Perl pedig egalizált, 69-69. Keller sokadszor takarta be a körmendi támadót, Taylor pedig kihagyta a büntetőket. Perl kosarával újra vezetett a Falco, aztán Simons egyenlített, 71-71. Perl távolról is betalált, már 23 pontos volt ekkor, 71-74. Keller szerezte a következő kosarat, simán nyerte ezt a játékrészt a bajnok, 73-76.

A 4. negyed kapkodós játékkal indult, majd Ireland dudaszós duplával indította be a pontgyártást, aztán Ferencz triplája jött 78-78. Hármassal válaszolt a Falco, majd Anderson kb. 8 méterrel megismételte a triplát, 78-84. Nem maradt el a piros-feketék időkérése, de Kovács Benedek 2+1 pontja után kialakult az eddigi legnagyobb különbségű szombathelyi vezetés, 78-87. A negyed közepén sorra szedte a támadó lepattanókat a hazai gárda, Taylor pedig kosarat is szerzett ebből, 82-87. Egy labdaszerzést követően Váradi dobott pontokat, erre a körmendiek büntetőkkel feleltek, Takács pedig ziccerből szépített, 85-89. A végjáték is izgalmasan alakult: Keller zsákolt jókor egy hatalmasat, erre Taylor válaszolt, 87-91 volt az állás 2 perccel a vége előtt. Keller pontos horog dobása után, 87-93-nál, mindössze 40 másodperccel a vége előtt hazai időkérés szakította meg a játékot. Thames büntetői után Perl Zoltán is a vonalról dobhatott, 88-95. Az utolsó percben Anderson és Ireland is betalált, de hiába, mert 93-99-re győzött a Falco.