Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90-88 (19-14, 30-22, 19-28, 22-24)
Bajnokság, 24. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Praksch P., dr. Mészáros B., Goda L.

Alba: Gillon 11/3, Vojvoda 16/6, Lukács 2, Davis 19/6, Csorvási -. Cserék: Hearst 8/6, Takács Mi. -, Curry 11/3, Markovics 9/9, Omenaka 10, Ahmad 4.

Falco: Anderson 12/6, Doktor 6/6, Benke 22/9, Bruinsma 23/3, Keller 12. Cserék: Kovács -, Barac 13/3.

Az 1. negyed 1. percében Bruinsma tempójának örülhettek a Falco hívei, erre Lukács felelt, 2-2. Benke egymás után kettő triplát szórt be, 2-8. Keller büntetői, majd Bruinsma ziccere is célba ért, így 2-12-nél már időt is kért a hazai gárda vezetőedzője. Davis 2+1 pontjával, majd egy hármassal zárkóztak a fehérváriak, 8-12. Ezután Anderson büntetőkből volt eredményes, a másik oldalon Curry szintén a vonalról talált be, 10-14. Davis triplája után Omenaka duplája már hazai vezetést jelentett, 15-14. Az utolsó percben Vojvoda vezérletével lett nagyobb a különbség, 19-14.

A 2. negyedet Davis sikeres büntetői indították, majd egy hazai tripla is beesett, 24-14. Több, mint 6 perces szombathelyi kosárcsendet Benke törte meg, de Davis újabb triplát hintett, 27-16. Curry pontjaira Bruinsma válaszolt büntetőkből, 29-18. Gillon után Benke növelte pontjait, a negyed derekán 33-19 volt az állás. A hazaiak triplaesőjére Keller zsákolása és Szili hármasa volt némi gyógyír, 39-24. Keller és Barac pontjai után, 39-28-nál újra Forray Gábor szakította meg a játék folyamatosságát. Sikeres hazai büntetőket követően vasi triplát is feljegyezhettünk, 40-31. Ezt követően újabb hazai hármas, majd Barac-pontok jöttek, 43-33, Az utolsó percben Vojvoda, Barac és Omenaka is újfent betalált a gyűrűbe, 49-36.

A 3. negyed Keller mesteri akciójával kezdődött, 49-38. Aztán Curry bravúros triplájára Barac válaszolt, 52-43. Davis labdavesztését Anderson triplával használta ki, 52-48. Aztán Vojvoda is megmutatta, hogy tud hármast dobni, majd Davis újra betalált, 57-48. Bruinsma 2+1 pontjára Omenaka zsákolással felelt, 59-51 állt a táblán a negyed közepén. Pontos hazai támadások után már 66-53-ra vezettek a fehérváriak. Barac szépített, majd Benke hozta közelebb a vasi csapatot, 66-57. Az utolsó percben Doktor triplájának és Anderson dudaszós duplájának köszönhetően zárkózott fel a Falco, 68-64.

A 4. negyedben gyors kosárváltással indult a játékrész, Vojvoda után Benke is betalált, 73-69. Bruinsma triplája után az Alba mestere kért időt, 73-72. Vojvoda pontjai után Brruinsma újabb szép távolit szórt, 75-74. A játékrész derekán Omenaka szabálytalankodott, de Keller csak 1 büntetőt értékesített, egál. Vojvoda újra vezetést szerzett a hazaiaknak, ezt Curry toldotta meg, Benke pedig 2+1 ponttal reagált, 79-78. Gyors hazai pontok után Benke böntőkből volt eredményes, 83-80. Bruinsma újabb duplája következett, majd hazai pontokra Barac felelt, 85-84. Markovics triplájára Keller válaszolt sikeresen, 88-86. Hazai büntetők után, 2 perccel a végső dudaszó előtt Okorn mester is időt ért, 90-86. Bruinsma nagyon fontos pontokat szerzett, 1 perccel a vége előtt 90-88 volt az állás. Aztán 20 másodperccel a vége előtt a Falco támadhatott a hosszabbításért, de akár a győzelemért is. Sajnos nem tudták Andersonék kosárral befejezni az akciót, így egy végig izgalmas meccsen minimális különbségű vereséget szenvedtek a sárga-feketék, 90-88.

Az alapszakasz ezzel véget ért, a Falco az előkelő 2. helyen végzett. Folytatás a Magyar Kupa negyeddöntőjében, április 7-én! Az utolsó forduló eredményei következtében a play-off a Körmend elleni negyeddöntőkkel kezdődik majd.