HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 26–24 (11–11)
Szombathely, 300 néző. V: Hargitai, Markó

SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán Adrienn 2, M. Agbaba 4 (2), Gorilszka 3 (1), HORVÁTH P. 4, MAYER SZ. 5, Wald 1. Csere: Christe, BALOG J. (kapus), Kulcsár D., PŐDÖR R. 5, Varga N., Bandelier 2, Szendrei, Forgács, Virág N. Edző: Marosán György

BÉKÉSCSABA: MISTINA K. – Andróczki 1, Török F., J. Agbaba 1, T. Radojevics 4, Kukely A. 5 (2), SZABÓ P. 5. Csere: Csizmadia, Szabó D. (kapus), Giricz 1, Iván E., Bucsi, I. MITROVICS 7, Kukely K. Edző: Vida Gergő

A sikerhez sokat tett hozzá az SZKKA fantasztikus szurkoló tábora, a drukkerek az első perctől az utolsó bíztatták a lányokat.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 10. p.: 4–3. 15. p.: 5–6. 25. p.: 9–10. 35. p.: 15–13. 40. p: 19–18. 50. p.: 21–22. 55. p.: 23–22. 58. p.: 25–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2

MESTERMÉRLEG
Marosán György: – Fontos csatát nyertünk meg, de kettő még vár ránk. A védekezés döntött, a csapat ezt a játékelemet jól oldotta meg. A kulcsszituációkban sikerült megfelelő döntéseket hozni, ez is kellett a sikerhez. Bízom benne, hogy fantasztikus szurkolóink elkísérnek minket szerdán Érdre is. Remélem, hogy a győzelemmel hozzájárulunk elnökünk, Pődör Zoltán és családjának mielőbbi felgyógyulásához.

Vida Gergő: – Voltak olyan pillanatok, amikor akár eldönthettük volna mi is a meccset, kétszer is emberelőnyben támadhattunk a vezetésért, de ekkor hibáztunk. A csoda kategóriájába tartozott volna, ha bennmaradunk. Mindenesetre látszik a fejlődés a teljesítményünkön, a hátralévő két összecsapáson is megteszünk mindent a sikerért. Jobbulást kívánok Pődör Zoltánnak és családjának, mielőbbi visszatérését várjuk a kézilabda világába.

DVSC Schaeffler–FTC-Rail Cargo Hungaria 27–29
Siófok KC–Motherson Mosonmagyaróvári KC 26–22 (15–13)

A szombathelyiek riválisa, a Boglári Akadémia-SZISE ma délután az 5. helyen álló váciakat fogadják.

14. Békéscsaba 24 2 2 20 572–760 –188 6
A végelszámoláskor pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak, ez Győr–FTC viszonylatban a fővárosi csapatnak kedvez.