EURÓPA-BAJNOKSÁG, C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
UKRAJNA–ÉSZAK-MACEDÓNIA 2–1 (2–0)
Bukarest, Nemzeti Aréna, 10 001 néző. Vezette: Fernando Rapallini (argentin)

Ukrajna: Buscsan – O. Karavajev, Zabarnij, Matvijenko, Mikolenko – Saparenko (Szidorcsuk, 78.), Sztepanenko, Zincsenko – Jarmolenko (Cihankov, 70.), Jaremcsuk (Beszedin, 70.), Malinovszkij (Szobol 90+2). Szövetségi kapitány: Andrij Sevcsenko
Észak-Macedónia: Dimitrievszki – Sz. Risztovszki, Velkovszki, Muszliu – B. Nikolov (Trajkovszki, a szünetben), Ademi (Risztevszki, 85.), Szpirovszki (Csurlinov, a szünetben), Alioszki – Bardi (Avramovszki, 77.) – Pandev, Elmasz. Szövetségi kapitány: Igor Angelovszki
Gólszerzők: Jarmolenko (29.) Jaremcsuk (34.), ill. Alioszki (57.)

XXX

Az nso.hu tudósításából kiderül, hogy remekül kezdte a mai második mérkőzést Dánia, amely már a 2. percben megszerezte a vezetést Yussuf Poulsen találatával. A Tottenham Hotspur középpályása, Pierre-Emile Höjbjerg passzolt remek ütemben az RB Leipzig támadójához, aki kb. 14 méterről rúgta ki a jobb alsó sarkot (1–0). Ez volt az Európa-bajnokság történetének második leggyorsabb találata – 2004-ben Dmitrij Kiricsenko orosz színekben 65 másodperc alatt vette be a későbbi győztes görögök kapuját –, 99 másodperc után rezdült meg a belgák hálója.

A dánok az előnyük birtokában sem vettek vissza, az elkövetkező percekben is támadóan léptek fel és több helyzetet is kidolgoztak.

Ahogyan azt előzetesen tudni lehetett, a futballisták tíz perc után megálltak, s megtapsolták Christian Eriksent, aki a finnek ellen esett össze a pályán.

A dánok rendkívül tetszetősen és bátran játszottak a végső győzelemre is esélyes belga csapat ellen. A 34. percben Mikkel Damsgaard kísérlete kerülte el centikkel Thibaut Courtois kapuját. Kasper Hjulmand együttese az első játékrészben kilencszer próbálkozott meg lövéssel és háromszor találta el a kaput, míg a belgák csupán egyszer vették azt célba.

A fordulás után Belgium nagyobb sebességfokozatra kapcsolt, és a szünetben csereként pályára lépő, sérüléséből visszatérő Kevin De Bruyne nagyszerű centerezése után az 55. percben Thorgan Hazard kiegyenlített (1–1).

És ha egyszer egy üzlet beindul: a 71. percben remek passzok után ismét a Manchester City klasszisa elé került a labda, aki 20 méterről a gyengébbik lábával, ballal elemi erővel rúgta ki a jobb alsó sarkot – ebben egy picit a dánok kapusa, Kasper Schmeichel is benne volt, nem fogta a rövidet (1–2).

A 87. percben nagyon közel került az egyenlítéshez Dánia: egy beadás után Martin Braithwaite bólinthatott, de a fejese a felső lécről nem befelé pattant. A 90. percben Mathias Jensen is megpróbálkozott egy lövéssel, ám ő sem találta el a kapu felületét.

Több gól már nem esett, így két forduló után Belgium hibátlan a B-csoportban és biztosra vehető a továbbjutása, míg a dánok pont nélkül állnak.

A csoport másik mérkőzésén
Finnország–Oroszország 0–1 (Al. Mirancsuk 45+2.)

Dánia–Belgium 1–2 (1–0)
Koppenhága, Parken Stadion, 23 395 néző. Vezette Kuipers (holland)

Dánia: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard (Skov Olsen, 84.), Maehle – Wass (Stryger Larsen, 62.), Höjbjerg, Delaney (M. Jensen, 72.) – Poulsen (Nörgaard, 62.), Damsgaard (Cornelius, 72.), Braithwaite. Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand
Belgium: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Meunier, Tielemans, Dendoncker (Witsel, 59.), T. Hazard (Vermaelen, 90+4.) – Mertens (De Bruyne, a szünetben), Lukaku, Carrasco (E. Hazard, 59.). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez
Gólszerző: Poulsen (2.), ill. T. Hazard (55.), De Bruyne (70.)

XXX

A labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjában Hollandia Amszterdamban 2–0-ra legyőzte Ausztriát, ezzel már biztosan csoportelső, és továbbjutott a legjobb 16 csapat közé. Az is biztos, hogy június 27-én Budapesten játszik majd a legjobb nyolc közé jutásért, ellenfele lehet akár még Magyarország is.