Az ötödik helyen végzett a Simon Sarolta, Bereczki Richárd kettős vasárnap vegyes váltóban az oroszországi öttusa Európa-bajnokságon, Nyizsnyij Novgorodban. A zárónapi versenyben a magyarok 2:07.78 perccel hetedikek lettek a 2×100 méteres úszásban, majd 14 győzelemmel és 22 vereséggel a vívásban is. A lovaspályán a lehetséges 300-ból elért 281 pontjuk a harmadik legtöbb volt, végül 11:11.00 perccel a kombinált számban is – melyben mindkét váltótagnak 2×800 métert kellett futnia két lövősorozattal megszakítva – harmadikként végeztek a nyolc duót felvonultató mezőnyben. A dobogóra az oroszok, a litvánok és az olaszok állhattak fel.

Eredmények (az Eb eredményközlője alapján):
vegyes váltó, Európa-bajnok:
—————————–
Oroszország (Anasztaszija Csisztyakova, Kiril Beljakov) 1455 pont
2. Litvánia (Ieva Serapinaite, Justinas Kinderis) 1436
3. Olaszország (Irene Prampolini, Valerio Grasselli) 1409
…5. Magyarország (Simon Sarolta, Bereczki Richárd) 1392 (úszás: 2:07.78 perc/295 pont, vívás: 14 győzelem/22 vereség/187 pont, lovaglás: 281 pont, lövészet-futás: 11:11.00 perc/629 pont)