Falco KC Szombathely – Sopron KC 95-64 (24-15, 23-18, 26-14, 22-17)
Szombathely, Arena Savaria,
V.: Győrffy P., Farkas G., Fodor A. (Bodrogváry J.)

Falco: Váradi 13/6, Somogyi 9/3, Benke 23/15, Clark 2, Barac 19. Cserék: Perl 19, Verasztó -, Sövegjártó -, Golomán 8, Keller 2, Horváth -, Takács Z. -.

SKC: Myers 11/3, Supola 3, Borisov 15/3, Sitku 6/3, Montgomery 12. Cserék: Halász 5/3, Csendes -, Ford 5/3, Takács N. -, Csátaljay 2, Werner 5,

Az 1. negyedben Sitku szerezte az első pontokat, rögtön hármat, majd Barac büntetőkből szépített. Még 3 perc sem telt el és 4-5-nél a vendégek kértek időt. Somogyi triplájával átvette a vezetést a Falco, aztán a játékrész derekán pályára lépett Perl Zoltán és Keller Ákos is, ekkor 7-7 volt az állás. A szoros percek után, már a hajrában Golomán és Verasztó is játékra jelentkeztt, az utolsó minutumok a sárga-feketéké voltak. Zozó dudaszós duplájával és a hajrában szerzett 6 pontjával 24-15 lett a részeredmény.

A 2. negyed elején vezetett először 10 pontnál nagyobb különbséggel a falco, Váradi 5 gyors pontjával már 30-15 volt. Montgomery szerezte az első vendég pontokat ebben a játékrészben. Myers pontjaival 11-re olvadt a hazai előny, 30-19. Zozó – tőle nem megszokott módon – a vonalról dobott egyik kísérletét elhibázta, 31-19. A játékrész derekán még jobban ellépett a bajnokcsapat, Szili neve mellett már 2 számjegyű pontmennyiség szerepelt, 37-20. Jól védekezett ezekben a percekben is a Falco, több soproni támadást is kivédekeztek úgy, hogy még kosárra sem tudtak dobni a vendégek. A 17. percben Zozó is elérte a 10 dobott pontot, majd Halász szépített 41-25. Sokat forgatta ezekben a percekben csapatát Konakov mester, közben Borisov büntetői kerültek a helyükre, 43-29. Barac közeli dobása is célba ért, majd a vonalról elengedett labdái is pontosak voltak, 47-29. A negyed finisében 2 kosarat dobtak még a soproniak, így 47-33 állt a szünetben a táblán. Benke 13, Perl 11 pontnál tartott.

A 3. negyed Supola büntetőivel kezdődött, erre Zozó felelt, 49-34. Benke és Sitku oontjai után, a 23.percben 52-39-re vezettek a Konakov-tanítványok. Szili kiváló formában játszott, már az ötödik tripláját szórta be, közben pedig Keller is eredményes volt. A negyed derekán a soproniak tripláját követően 61-47-et mutatott az eredményjelző. Golomán zsákolása után, 63-47-nél jött a soproni időkérés. Ezután Barac csatlakozott harmadikként a 10 pontosaink táborába. Dzunics meglehetősen feszülten reagált a látottakra, a légiósokat lehívta, majd 4 magyart küldött a pályára. A 28.percben 20 fölé nőtt a differencia, 69-47. A hajrában sok hibát vétett mindkét csapat, Barac pontjai után 73-47-re vezetett a Falco. 30 perc után Perl és Benke 19-19, Barac 14 pontnál járt.

A 4. negyed elelján kialakult a 30 pont felletti különbség, a 32.percben 78-47 állt a táblán. Borisov pontjaival érte el a Sopron a félszázat, majd Clark is beköszönt, 84-51-nél kért megint időt Dzunics. Montgomery triplája esett be a negyed felénél, majd Váradi lett a negyedik 10 pontos a hazaiaknál. Myers után újra Beni volt kintről eredményes, 89-56. A vége előtt 3 perccel 91-60 volt az állás. Újabb perc telt el, 93-62. Somogyi, Verasztó, Horváth, Sövegjártó, Takács játszott az utolsó percben, a végeredmény 95-64 lett.

A nagyon magabiztos hazai siker után az alábbiak szerint értékeltek a vezetőedzők.

Milos Konakov: – Lassan, totyogós kosárlabdával nyitottunk – nagyon nem voltam elégedett a kezdéssel. Azonban tudtunk váltani, gyorsan rátaláltunk saját játékunkra, a stabil védekezésre, a gyors támadásokra. Biztosan nyertünk, elégedett vagyok. A mérkőzés végén megsérült Supolának mielőbbi felépülést kívánok.

Dzunics Braniszlav: – Két erős csapat feszült egymásnak, de mi semmit nem tudtunk megmutatni a tudásunkból. Tisztában voltunk vele, hogy erős ellenfél, kemény, fizikai küzdelem, gyors mérkőzés vár ránk – mégsem tudtuk lereagálni a helyzetet. Semmit nem kaptam vissza abból, amire készültünk.