Egis Körmend – Falco KC Szombathely 78-86 (17-24, 22-17, 21-23, 18-22)
Bajnokság, 5. forduló
Körmendi Városi Sportcsarnok
V.: Földházi T., Tőzsér D., Török R. (Bodrogváry I.)

Körmend: Stokes 16/6, Takács 2, White 8, Szavics 4, Garrett 20. Cserék: Kiss -, Ferencz 15/9, Durázi 9/3, Krivacsevics 4.

Szombathely: Váradi 16/6, Somogyi 7, Benke 20/6, Golomán 8, Keller 11/3. Cserék: Verasztó -, Perl 12/3, Clark 7/3, Barac 5.

Az 1. negyedben, a feldobáshoz 5 magyar játékossal állt oda a Falco, a körmendieknél 4 légiós és Takács személyében csupán egy magyar volt a kezdő ötösben. A hazaik szívfájdalmára Golomán szerezte az első szombathelyi kosárt, amire triplával feleltek, 3-2. Keller labdája szédült be a 2. percben, majd Benke kosarára Szavics válaszolt, 5-6. Mesteri betörést alkalmazott Benke, a piros-feketéknek nem is volt ellenszere, akárcsak Golomán közelijére sem, 5-10. Váradi triplája után azonnal időt kért a körmendi mester, 5-13. Váradi újabb pontjai után, már az 5. percben számolni kellett a hazaiakra, 5-15. Hiába az időkérés, Golomán, majd Somogyi és Váradi is újra betalált, már 5-21 állt a táblán! Ferencz 2 triplája hatott idegnyugtatóként a hazai közönség számára, de Perl Zoltán is megszerezte első pontjait, 12-23. Az utolsó percben Krivacsevics 2+1 pontját, Perl vonalról szerzett pontjait és White ziccerét láthattuk, 17-24.

A 2. negyedet Durázi triplája nyitotta, majd Perl válaszolt egy ziccerrel, 20-26. Durázi közeliije után Clark távolija hullott be, 22-28. Somogyi labdavesztése után vérszagot kapott a hazai gárda, Garrett 2+1 pontja után Konakov mester időt is kért és megpróbálta felrázni a bajnokcsapat tagjait. Garrett zsákolásával egalizáltak, de Keller triplája is a helyére került, 29-32. A játékrész derekán Keller közelről kétszer is betalált, ezzel 30-36-ra vezettek a sárga-feketék. Az ezt követő percekben egymás hibáiből éltek a csapatok, A félidő hajrájában White, Takács és Ferencz, illetve Váradi talált be, újra nagyon szoros lettt, 39-41.

A 3. negyed elején átvették a vezetést a hazaiak, 42-41. Ráadásul Ferencz egy újabb trriplát rátett, majd White is bedobott egy ziccert, 8-0-val kezdték a piros-feketék a második félidőt, 47-41. Konakov mesternek 49-41-nél újra meg kellett szakítani a játékot, 49-41. Váradi pontjai jöttek, majd Perl a vonalról volt eredményes, 52-45. Perl triplája nagyon jókor esett be a helyére, majd Golomán zsákolt hatalmasat, Váradi pedig távolról volt hibátlan, 52-53-nál már a körmendi mester kért időt. Kosárváltás után megint megtorpantak a csapatok, majd egy technikai után Durázi dobhatott a vonalról, aztán ugyanezt megtehette Benke is, 56-55. A negyed vége előtt begyűjtötte mindkét csapat az 5 személyi hibát, így sokat állt a meccs, többen is gyakorolhatták a büntető-dobást. Szavics és Barac pontjai után Clark önbizalomnövelő zsákolása következett, 60-60. Aztán egy hazai labdavesztés után Benke is betömte, 60-62. Az utolsó percben Barac a vonalról dobott pontokat, 60-64.

A 4. negyedben gyorsan 8 pontosra nőtt a vendégek fölénye, a piros-feketék vezetőedzője meg is állította a játékot, 60-68. Clark duplája után Benke ziccere volt sikeres, újra a Falco javára volt 10 pont közötte 62-72. Somogyi kipontozódott, de Benke bedobta az újabb hármast és 14 pontos vendég előnynél újra körmendi időkérésnek kellett következnie. Garrett zsákolása után közelről is betalált az amerikai, 68-78-nál Milos Konakov nyúlt bele a meccsbe. A vége előtt 5 perccel kényelmes előnyből folytathatta a játékot a Falco, de Ferencz 2 újabb kosárral hozta közelebb a hazaiakat, 70-76. Keller nyugtatta meg a fantasztikus szombathelyi közönséget, de Stokes is betalált, aztán 3 perccel a vége előtt Benke demolarizáló triplája volt tökéletes, 72-81. Egy kosárváltás után a vonalról dobhatott az Egis Körmend légiósa, de 75-83-nál már csak 1 perc maradt vissza. Benke ellenállhatatlan volt, de közben, 75-85-nél verekedés tört ki a nézőtéren. Percekig állt a játék, majd a rangadó utolsó perce nagyon lassan telt el, és közben a Cinege is szólt már. Hiába zsákolt még egyet a körmendi légiós, 78-86-ra győzni tudott a bajnokcsapat

A Falco már szerda este folytatja, az újonc Nyíregyháza lesz az ellenfél az Arena Savariában!