Falco KC Szombathely – MVM-OSE Lions 81-73 (23-26, 24-17, 19-15, 15-15)
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Benczur T., Tóth C., Makrai M. (Gorka Sz.)

Falco KC Szombathely: Váradi 11, Somogyi 10/6, Clark 12/6, Golomán 14/3, Keller 15/3. Cserék: Verasztó 2., Barac 15, Kovács B. 2.

MVM-OSE Lions: Ihring 12/6, Miliszavljevics 15/9, Carev 5/3, Minchev 8,Burns 13. Cserék: Ruják -, Parrish 15/9, Garamvölgyi 5.

Az 1. negyed elején Somogyi triplájának örülhettünk, majd Burns szépített közelről, ezután Ihring távolról szerezte meg a vezetést a vendégeknek, 3-5. Carev és Miliszavljevics is betalált, Golomán szépített, 4-10. Rosszul kezdett a Falco, a játékrész közepén, Burns zsákolása után Konakov mester kénytelen volt megszakítani a meccset, 4-15. Jókor jöttek a kemény szavak, Golomán 2 ponttal hozta közelebb a szombathelyieket, igaz, Parrish is triplával válaszolt, 6-18. Keller hármasa a lehető legjobb pillanatban hullott be. Ezt követően Golomán és Barac közelijével jött közelebb a bajnok, 13-20. Váradi 2 pontja is megérkezett, 15-20-nál időt kértek a vendégek. Hiába, Golomán újra betalált. Az utolsó percben Parrish duplával, Clark triplával jelentkezett be, 21-24. A negyed utolsó pontjait Somogyi szerezte, 23-26.

A 2. negyedet Barac pontjaival nyitott a Falco, de Parrish rögtön felelt, 25-28. Barac vonalról szerzett pontja után Clark sajnos mindkettőt kihagyta ugyanonnan, ezekben a percekben rendkívül gyengén dobták a büntetőket a sárga-feketék, majd Clark tömte be ellentmondást nem tűrően, 28-28-nál érte utol ellenfelét a hazai csapat. A játékrész derekán Clark közelije után, 30-30-nál másodszor kért időt az oroszlányi mester. Burns kosarára Barac felelt a vonalról, de Carev újra távolit szórt, 32-35. Keller zsákolt, majd Burns és Kovács B. pontjai következtek, 36-37. A 17. perc végén Golomán nagyon megnézte és mesterien be is dobta a triplát, ezzel vette vissza a vezetést a Falco, 39-37. Somogyi kiváló egyéni akciója után Golomán védekezett válogatott centerhez méltó módon, 41-38. Barac egymás után 2 duplát értékesített, de Parrish ismét hármassal válaszolt, 45-43-nál az utolsó percben megint Konakov mester állította meg az órát. A szünetre 4 pontos előnnyel vonult öltözőbe a Konakov-legénység, 47-43.

A 3. negyed Clark triplájával indult, majd Keller zsákolásával folytatódott, 52-43-nál azonnal időt kért Krasovec mester. Parrish hármasával zárkóztak, 52-46. 2 perces kosárcsend után Barac talált be közelről, majd Miliszavljevics szépített, 54-48. A negyed közepén Clark 2 pontjával léptek el a hazaiak, 56-48. Minchev szépített, amire Váradi és Golomán is közelről felelt, tízzel ment ekkor a címvédő, 60-50. Garamvölgyi pontjaival zárkóztak, de hiába, mert Váradi és Keller is betalált, 64-56. A hajrában Verasztó is feliratkozott az eredményjelzőre, 66-58-cal fordult rá az utolsó 10 percre a Falco.

A 4. negyed Somogyi triplájával startolt, majd Váradi szerzett labdát, Golomán pedig parádés zsákolással ugrasztotta fel a szombathelyi publikumot, 71-58. A játékrész derekán Minchev és Keller szerezte a pontokat, majd egy ártatlan kakaskodást vizsgáltak percekig a játékvezetők. Ezután Váradi dobhatott büntetőket, majd Barac ziccert értékesített, 76-60. A dudaszó előtt 3 perccel Ihring duplájára Váradi 2+1 ponttal felelt, 81-69. A hajrában a vendégek voltak már csak eredményesek, de így is simán nyert a Falco, ezzel szerezte meg sorozatban tizenegyedik sikerét, 81-73.

Nincs megállás, szerdán újra BL-meccs vár a magyar bajnokra, Olaszországban a velük együtt hibátlan Nutribullet Treviso lesz a házigazda.