Vezette: Vad II. István (Georgiou Theodoros, Berényi)

Vasas: Jova – Szivacski, Otigba, Ilynbor, Silye – Hinora, Pátkai (Litauszki, 46.), Berecz – Radó (Szilágyi, 85.), Pekár, Feczesin (Bobál, 88.). Vezetőedző: Kuttor Attila.

Haladás: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Tóth-Gábor, 70.), Holdampf, Kiss B., Szekér (Devecseri, 56.) – Tóth Milán (Guzmics, 82.), Horváth R. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Gólszerzők: Pátkai (14.).

Sárga lap: Feczesin (68.), Németh Milán (12.), Tóth Milán (68.).

Kiállítva: Iyinbor (27)., Litauszki (90+4.), ill. Németh Milán (90+4.)

Percről percre…

1′ – Jó iramban kezdett mindkét csapat. A Vasas lépett fel támadólag, szögletet is rúghattak.

4′ – Feczesin került gólhelyzetbe, de Rózsa bravúrral hárított, a kipattanót Mocsi vágta ki.

6′ – Az első Hali-játékos által leadott lövésre kellett eddig várni, Szekér adta le, de Jova felszedte.

11′ – Egy ütközet után Pekár és Németh M. szorult ápolásra,

13′ – Vezet a Vasas! A Vasas-szabadrúgás után Mocsi még menteni tudott, ám a szögletet követően, Pátkai fejes után már csak hozzáérni tudott érni a labdához, amit csak a gólvonalon túl vett birtokba Rózsa, 1-0.

20′ – A gól után átengedte a terepet a Vasas, de a Hali csak nehézségek árán tudott a fővárosiak tizenhatosa környékére eljutni.

25′ – Horváth Rajmund ellen szabálytalankodott Otigba. A pontrúgás után Kiss B. lőtt kapura, de Jova magabiztosan fogta a kellemetlenül pattogó labdát.

27′ – Bosnjak lódult volna meg, de a fél pályánál Ilyynbor csúnyán felrúgta, egyből piros lapot mutatott fel Vad II. játékvezető. Az angyalföldiek 10 emberrel folytatják, de vajon tud-e élni ezzel a Haladás?

32′ – Hinora ívelt szabadrúgása után Feczesin lőtt Rózsa kezébe. Óriási helyzet volt, bár a tévé kamerái azt is megmutatták, hogy lesen volt a Vasas csatára.

37′ – Meddő mezőnyfölényt ugyan kialakított a haladás, de gólhelyzetbe még nem tudtak kerülni a zöld-fehérek. Szekér lőtt fölé.

41′ – Horváth Rajmund szerzett labdát, egy-két csel után rálőtte, Jova kiejtette a kezéből, a játékszer a kapu felé pattogott tovább, de még a gólvonal előtt Jova felszedte a kapuba igyekvő labdát.

44′ – Kiss Bence lódult meg a vasas kapuja irányába, 20 méterről lőtt, de a labda fölé szállt.

45′ – Pekár szerzett meg egy lecsorgó labdát, tolt egyet rajta, majd 14 méterről fölé lőtt.

45’+1′ – Vége az első félidőnek. A Vasas korai gólja rányomta a bélyegét az első félidőre, de a kiállítás miatt emberhátrányban focizó hazaiak még nem érezhetik biztonságban a 3 pontot.

46′ – A szünetben nem cserélt egyik vezetőedző sem.

56′  – Németh Szabolcs változtatott: Szekér jött le, Devecseri folytatta.

66′ – Igazi ütközet bontakozott ki a Vasas tizenhatosán belül,  lökdösődtek és összeszólalkoztak a két csapat tagjai, Kazinczy-díjat senki, viszont a sárga lapot Tóth M. és Feczesin is kiérdemelte.

73′ – A pár perce csereként beszálló Tóth-Gábor Kristóf fejjel veszélyeztette Jova kapuját, Kállaitól jött a mesteri beadás.

80′ – Nagy mezőnyfölényben játszott a Hali, de mindez sajnos nem mutatkozott meg helyzetekben.

82′ – Tóth Milánt Guzmics Richárd váltotta és egyből előre ment.

84′ – Kiss B. elleni szabálytalanság után Horváth Rajmund lőtt 20 méterről alig fölé.

90′ – 3 percet hosszabbított Vad II. játékvezető.

93′ – Hali-szöglet után újabb közjáték zárta le a meccset, amelynek végén Németh Milánt és Litauszkit is kiállította a sípmester.

A Vasas 1-0-ra megnyerte a rangadót és átvette a vezetést a tabellán.