Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Falco KC Szombathely 83-87 (16-21, 26-19, 30-28, 11-19)
Bajnokság, 11. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Praksch P., Goda L., Fodor A. (Gorka Sz.)

KTE: Pollard 22/6, Jaramaz 11/3, Milutinovics 21/12, Kucsera 4, Karahodzsics 9. Cserék: Wittmann 7/3, Kiss -, Dramicsanin 9/3.

Falco: Váradi 18/6, Benke 15/9, Clark -, Kovács -, Keller 6. Cserék: Somogyi 2, Perl 28/6, Golomán 12/3, Barac 6/3.

Az 1. negyedben Karahodzsics szerezte az első pontokat, majd Benke hagyott ki egy tripla kísérletet, Váradi viszont sikeres volt kintről, 2 perc után 2-3 állt a táblán. Ezután Milutinovics is betalált távolról, Váradi pedig közelről egalizált, 5-5. Kecskemét – Váradi 5-8, miután Beni a vonalról is eredményes volt. A 4.percben Keller is feliratkozott a táblára, sikeres középtávolijával 6-10 volt az állás. A játékrész derekán Pollard szépített, majd Keller újra duplát jegyzett, 8-12. Miután Perl beállt, két közelije volt sikeres, 10-16. Golomán pöcizése után, 10-18-nál időt kértek a hazaiak. Jaramaz büntetőivel jöttek közelebb, de hiába, Somogyi labdája is behullott, 12-20. Az utolsó percben Golomán és Pollard is odaállhatott a vonalra, Jaramaz pedi még közelről betalált, 16-21.

A 2. negyedet Perl hármasa nyitotta, majd a következő szombathelyi támadás végén Golomán a vonalról növelte a sárga-fekete pontok számát, 16-26. A 12. percben Barac is feliratkozott a pontszerzők közé, aztán Karahodzsics szépített, 20-28. Perl és Pollard pontjai után 23-30-at mutatott az eredményjelző. Milutinovics hármasa után már ,,csak” 4 ponttal volt jobb a Falco, így a játékrész közepén jól jött Keller zsákolása, 26-32. Jaramaz triplája volt sikeres, erre Váradi válaszolt egy hasonlóan szép hármassal, 29-35. A hajrában Milutinovics és Kucsera is betalált, így 33-35-nél Milos Konakovnak kellett megszakítania a játékot. A mezőny legeredményesebbje Váradi Benedek, ezúttal a duplája hullott be, sajnos a plusz 1 már kimaradt, 33-37. Hiába az időkérés, Karahodzsics és Wittmann pontjaival átvette a vezetést a hazai csapat, 39-37. Szétesett a félidő végére a Falco, még szerencse, hogy Milutinovics hármasára Benke válaszolni tudott, 42-40.

A 3. negyed elején Milutinovics termelte tovább a pontjait, Perl válaszolt, 47-42. Ezután Zozó a vonalról volt eredményes, ezzel szépített a bajnokcsapat, de a Pollard-Dramicsanin akció is pontokkal ért véget, 49-44. Benke egymás után két hármasa volt magabiztos, 49-50-nél újra vezettek a sárga-feketék. Feltámadt a Falco, hiszen Váradi újabb sikeres közelijét követően, 49-52-nél újfent a hazai vezetőedző, Forray Gábornak kellett időt kérni. Hiába, Perl a vonalról, Barac kintről volt eredményes, már 49-57. Sajnos Dramicanin sem hibázott kintről, de a játékrész derekán Zozó is kiválóan értékesítette a lehetőségeit, 54-61. Dramicanin újabb pontjai után Zozó gyötörte be az újabb kosarat, 58-63. A harmadik 10 perc hajrájában, Pollard triplája után visszavette a vezetést a KTE, Konakov mester azonnal időt kért, 65-63. Nagyon változatos volt ez a negyed, hol a hazai, hol a bajnokcsapat irányított, de a kecskemétiek triplái jobban sikerültek, Wittmann után Perl is eredményes volt, 72-68.

A 4. negyed Zozó sikeres közelijével startolt, 72-70. Clark fantasztikus szerelésének tapsolhattak a szombathelyi szimpatizánsok, de sajnos az ellentámadásból nem szerzett  pontokat a Falco, viszont Jaramaz igen. Szili vonalról elhelyezett pontos dobásainak köszönhetően jött közelebb a bajnok, 74-72. Pollard pontjai után Beni hibázott és már bónuszban volt a hazai csapat, újabb büntetőkkel növelték pontjaikat, 78-72 volt az állás, de Golomán triplájával, majd Benke közelijével egy pontra zárkóztak Váradiék, 78-77. Benke volt ezekben a percekben az ász, közelijével a negyed közepén 78-79-re vezetett a Falco. Golománnak használt a pihenő, közelijével 79-83-ra vezettek a vasiak 4 perccel a vége előtt. Ezt követően 2 perces kosárcsend jött, majd Golomán zsákolt, 79-85. Pollard 2 pontja után Barac büntetőzhetett másfél perccel a vége előtt, majd lepattanót is szerzett, 82-86. Az utolsó percben rengeteget állt a játék, közben Beni talált be a vonalról, 82-87. A dudaszó előtt 5 másodperccel Karahodzsics dobhatott még büntetőket, de ezek már nem számítottak, 83-87-re győzött a Falco.

Nincs megállás, kedden már a görög fővárosban szerepel a szombathelyi csapat, a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában az AEK Athen lesz a vendéglátó.