2021-ben 11 kategóriában adták át az elismeréseket.

Az év női atlétája Krizsán Xénia, az MTK többpróbázója, aki a fedett pályás Európa-bajnokságon Torunban egyéni csúccsal bronzérmet szerzett ötpróbában. Aranyérmes lett a többpróbázók egyik legnevesebb szabadtéri versenyén, Götzisben, ahol új országos csúcsot ért el, továbbá a hét versenyszámból négyben is egyéni rekordot. A világtoplista 6., az európai toplista 3. helyén áll. Edzője Szabó Dezső.

Az év férfi atlétája Szűcs Valdó. A tokiói olimpián elődöntős 110 méteres gátfutó (13. helyezett) alig nyolc századmásodperccel maradt le a 8. helyről és ezzel a döntőről. A 2021-es magyar bajnok a világtoplista 42. és az európai toplista 16. helyét foglalja el. Szűcs Valdó 2021 végéig a Zalaszám ZAC versenyzője volt, edzője Kámán Ferenc és a brit James Hillier.

 

Az év paraatlétája Ekler Luca, aki a tokiói paralimpián világcsúccsal aranyérmet nyert távolugrásban. Ő a magyar atlétika történetének harmadik paralimpiai bajnoka, aki Tokióban 100 méteres síkfutásban is szerzett egy 4. helyezést, 400 méteren pedig 5. lett. A Magyar Testnevelési Egyetem Sportegyesület versenyzőjének edzője Szalma László.

Az év U23-as női atlétája az idei U23-as Európa-bajnokságon távolugrásban 673 cm-es egyéni csúccsal aranyérmes Farkas Petra. A Budapesti Honvéd Sportegyesület korosztályos európai toplistavezető, felnőtt európai toplista-13. helyezett versenyzőjének edzője Szenczi László.

Az év U23-as férfi atlétája Palkovits István, aki 3000 m-es akadályfutásban az idei U23-as Európa-bajnokságon 20 esztendősen szerezte meg az aranyérmet. A Kecskeméti Atlétika és Rugby Club versenyzője korosztályos országos csúcstartó, a korosztályos európai toplista 1. helyén, míg a felnőtt európai toplista 28. helyén áll. Edzői Németh Gyula és Kónya Ákos.

Az év junior női atlétája Varga Gréta Barbara, U20-as Európa-bajnoki ezüstérmes 3000 méteres akadályfutó. Az U20-as világbajnokságon az 5. helyen ért célba, amivel a legjobb európai versenyző lett. A korosztályos világ toplista-5., korosztályos európai toplista-1. helyezett versenyző egyesülete a Sportolj Velünk Sportegyesület, edzői Tóthné Stupián Anikó és Németh Eszter.

Az év junior férfi atlétája Nagy Marcell rúdugró, aki az U20-as Európa-bajnokságon a bravúros 5. helyen végzett, felnőtt magyar bajnok és 8. az U20-as európai ranglistán. Az MTK Budapest versenyzőjének edzője Szabóné Molnár Krisztina.

Az év ifjúsági női atlétája Kövér Fanni, U20-as Európa-bajnoki 4. helyezett gerelyhajító. A korosztályos országos csúcstartó versenyző a korosztályos világ- és európai toplista 2. helyén áll. Egyesülete a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club, edzői Török Krisztián és Mozsdényi Dávid.

Az év ifjúsági férfi atlétája Herczeg György, U20-as Európa-bajnoki 9. helyezett gerelyhajító. A korosztályos országos csúcstartó versenyző a korosztályos világ- és európai toplista 1. helyén áll. Egyesülete a Ferencvárosi Torna Club, edzője Herczeg György.

Az év edzője Németh Gyula, a Kecskeméti Atlétika és Rugby Club edzője, akinek tanítványa az U23-as Európa-bajnokságon 3000 méteres akadályfutásban aranyérmes Palkovits István.

Az év áttörése kategória díjazottja Tóth Anna, aki bronzérmet szerzett 100 m gátfutásban Nairobiban az U20-as világbajnokságon. Ő az első magyar női gátfutó, aki döntőbe jutott az U20-as világbajnokságok történetében, ráadásul alig 17 évesen sikerült véghez vinnie ezt a történelmi tettet. A Miskolci Városi Sportiskola atlétájának edzője Tigyi József.

Honlapunkon megjelenő kiemelt tartalmakat a Vasi Korall Kft. támogatja!