Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 86-73 (16-16, 28-20, 19-20, 23-17)
Bajnokság, 20. forduló
Szombathely, Arena Savaria
V.: Győrffy Pál Attila, Tóth Cecília, Makrai Márton (dr. Gincsai János Péter)

Falco: Somogyi 11/3, Benke 14/6, Clark 12/6, Golomán 11, Keller 5/3. Cserék: Váradi 15/12, Verasztó 3/3, Takács Z. -, Perl 9/3, Barac 4, Hawkins 2, Sövegjártó -.

ZTE: Wilson 11, Takács M. 2, DeCosey 12/6, Barnett 10, Holton 14. Cserék: Parks 11/3, Németh 6, Révész 2, Horti 5.

Az 1. negyedben Barnett szerzett vezetést a vendégeknek, majd Keller triplája ért célba, aztán zsákolt is egyet Ákos, 5-2. A 3. percben Wilson szépített, majd Takács a vonalról egalizált, erre Clark felelt közelről, 7-5. A játékrész derekán Golomán is betömte, majd Barnett egyenlített, 9-9. A negyed vége előtt 3 perccel, De Cosey kosara után Konakov mester kért időt. A hajrában Zozó a vonalról, Beni kintről volt eredményes, 16-16.

A 2. negyedet Golomán 2+1 pontjával kezdte a Falco, De Cosey válaszolt, 19-18. Verasztó hármasa után Zozó is kintről talált be, 25-18-nál a ZTE mestere állíttatta meg az órát. Wilson szépítése után Somogyi 2+1 pontja érkezett meg, 28-20. A negyed közepén Zozó gyötört be egy duplát, Szili pedig egy triplát hintett be, 33-23-nál újra időkéréssel éltek a vendégek. De Cosey és Révész tartotta életben a vendégek reményeit ezekben a percekben, 33-27. Somogyi és Holton is közelről, Szili pedig a vonalról volt eredményes, 37-29. Wilson a vonalról, Holton pedig a palánk alól hozta közelebb őket, 37-33. A félidő finisében Barac, Benke, Clark is kosarat szerzett, 44-36.

A 3. negyed Holton kosarával indult, majd Golomán a vonalról szerzett pontokat, 46-38. Ezután Clark zsákolása, majd triplája ugrasztotta fel a közel 3 ezer nézőt, 51-38. Holton és Golomán pontjai után – a játékrész derekán – 53-40 állt az eredményjelzőn. De Cosey trriplája után újra ,,csak’ 10 volt a 2 csapat közöt, 55-45. Benke után Wilson és Barnett is újra betalált, 57-49-nél Konakov mester szakította meg a játékot. A hajrában Szili triplájának és Beni sikeres büntetőinek örülhettek a hazai szurkolók, 63-56.

A 4. negyedben Váradi 3 pontosa után egymás után 6 pontot szerzett a ZTE, 66-62. Beni újabb triplája és Golomán büntetői is célba értek, 71-62. Clark precíz és látványos hármasa után megint a ZTE mestere állíttatta meg az órát. 74-62. A játékrész derekán egymás hibáiból éltek a csapatok, Beni pedig újabb hármast varázsolt a ZTE gyűrűjébe, 79-62. A vendégek újabb időkérése után Somogyi brillírozott, támadó lepattanó szerzése után a triplát is behelyezte, ezzel kialakult az eddigi legnagyobb differencia, 82-62. A meccs hajrájában Somogyi és a közönség nagy örömére Hawkins is eredményes volt még, 86-73-ra győzött a Falco.

Folytatás Vilniusban, a Bajnokok Ligájában!