Rytas Vilnius – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 91-88 (25-27, 21-26, 18-14, 27-21)
Bajnokok Ligája, L-csoport, 2. forduló
Vilnius, Avia Solutions Group Arena
V.: Lanzarini (olasz), Proc (lengyel), Attard (olasz)

Rytas: Smith 9, Kariniauskas 17/9, Butkevicius 13/9, Leissner 5/3, Buva 20/3. Cserék: Radzevicius 7/3, Normantas 6/6, Uleckas 7/6, Girdziunas 4, Williams 3.

Falco: Váradi 13/9, Benke 17/6, Clark 7/3, Golomán 9, Keller 9. Cserék: Somogyi 2, Perl 16, Hawkins 7/3, Barac 8.

Az 1. negyedben Váradi szerezte meg a vezetést, majd mesteri leválás után Keller zsákolt, 0-4. Ezt követően Kariniauskas szerezte az első hazai pontokat, majd Benke triplája érkezett meg, 2-7. Kariniauskas is megmutatta, hogy tud hármast dobni, aztán a 2 szombathelyi magasember játszott össze, 5-9. Butkevicius triplájára Beni is hármast szórt, 8-12. A horvát Buva 2+1 pontjával 11-12-re módosult az állás, aztán Clark triplája ért célba, 11-15. A játékrész derekán Leissner hármasával vették át a vezetést, de nem sokáig, mert Beni duplája is megérkezett 16-17. Golomán a vonalról növelte a Falco előnyét, 16-19. Mesteri védekezés, majd ellenakció végén Barac is megszerezte első pontjait, 16-21-nél a Vilnius mestere kért időt. Használt a time-out, Buva gyötörte be a labdát, erre Hawkins felelt, 18-23. A sérülésből visszatérő J. Williams 2+1 ponttal mutatkozott be, 21-23. Normantas hármasa után Konakov mesternek kellett megállíttatni az órát, 24-23. A hajrában Zozó ziccerrel , majd középtávolival is feliratkozott a táblára, 24-27. Uleckas szépített a vonalról, 25-27.

A 2. negyedet félelmetes Benke-zsákolással kezdte a Falco, aztán Somogyi-Barac akció ért véget 2 ponttal, 25-31. Könnyed sarkazást követően Normantas mellett szerzett Barac újabb értékes 2 pontot, már 25-33 ide! A litvánok ezután 2 gyors akcióval jöttek fel, Butkevicius pontjaival 29-33. A negyed közepén Hawkins újra lepattanót szerzett és dobhatott ziccert, Buva felelt, 31-35. Sajnos Kariniauskas megint sikeres hármast szerzett, aztán Hawkins is triplát dobott, 34-40. A félidő finisében egymás hibáiból éltek a csapatok, több pontatlan kísérlet után Benke háromszor talált be a vonalról, 36-43. Ezt követően Clark szépségdíjas tömését láthattuk, jött is az újabb hazai időkérés, 36-45. Buva horogdobása sem volt csúnya, de Szili hármasa egyszerűen gyönyörű volt, 38-48. Megint Buva használta ki a jó asszisztot, majd Benke újabb duplája ért célba, 40-50. Butkevicius hármasa után, 1 perccel a dudaszó előtt Konakov mester is kikérte idejét, 43-50. A végén Buva és Váradi triplája is beesett, 46-53.

A 3. negyed Keller-duplával startolt, erre Radzevicius felelt a vonalról, 48-55. Több hiba után jókor jött Szili újabb 2 pontja, 50-57. Leissner hármasa utáni ellenakcióból Golomán a vonalról dobhatott, 53-59. A játékrész közepén a jól megszokott Váradi-Keller akció végén talán a meccs eddigi legszebb 2 pontját jegyezhettük fel, szép volt Ákos, 55-61. Újabb labdaszerzést követően Clark megint látványosat zsákolt, azonnal megállt az óra, 55-63. Nagyon jókor jött Zozó palánkos duplája, 10 pontos különbség alakult ki, 55-65. Sajnos Leissner megint hármast hajított, és egy újabb hazai dupla után, 1 perccel a dudaszó előtt ismét a Falco vezetőedzőjének kellett megszakítania játékot, 61-65. Az utolsó percben hiába szerzett még 1 kosarat a Falco, Butkevicius triplájával 64-67-re jöttek fel a hazaiak.

A 4. negyedben Smith dobott egy jó tempót, 66-67. Sajnos Uleckas triplájával átvették a vezetést, 69-67. Golomán a vonalról szépített, majd Zozó szintén a vonalról vette vissza a vezetést, 69-70. Újabb 1-1 vilniusi és szombathelyi kosár után Benke a vonalról talált be, 71-74. Keller a vonalról egyszer talált be, erre Uleckas nagyon távolról válaszolt, 74-75. A negyed közepén Golomán a vonalról volt eredményes, 74-77. Buva is a vonalról növelte a pontjait, majd Keller 2 pontosa érkezett, 76-79. Hazai tripla következett, majd Buva duplája már újfent litván vezetést hozott, 81-79. Ezután Beni triplája már a nyolcadik hibátlan hármasunk volt, 81-82. Ezután – elég vitatható ítélet után – Smith 2+1 pontja ért célt, 84-82. Sajnos Radzevicius újabb hármasa szállt be, erre Zozó felelt, 87-84 volt az állás 2 perccel a vége előtt. Perl szépített, de egy 1 perccel a dudaszó előtt a litván mester újra időt kért, 87-86. Sajnos rosszul jöttünk ki a támadó lepattanóból folyó harcból, Buva 2 pontot dobhatott a vonalról, 89-86. Zozó szépített, majd 6 másodperccel a meccs vége előtt újabb litván időkérés következett, 89-88. Beni bevállalta a szabálytalanságot, kipontozódott, Smith pedig bedobta, 91-88. Alig több, mint 4 másodperccel a dudaszó előtt Konakov mester kért időt, muszáj lesz 3 pontost emelni. Így is lett, ám Benke dobása most nem sikerült, óriási csatában minimális különbséggel kapott ki a Falco, 91-88.

A BL 3. fordulójában, jövő kedden a Strasbourg érkezik az Arena Savariába.