MVM-OSE Lions – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 55-73 (21-16, 11-20, 10-21, 13-16)
Bajnokság, 21. forduló
Oroszlány, Krajnyik “Akác” András Sportcsarnok
V.: Cziffra Csaba Zsolt, Csabai-Kaskötő Brigitta, Frányó Péter (Hoffmann Gergely)

Oroszlány: Ihring 15/3, Carev 3/3, Mesicek 13/3, Burns 10, Molnár 4. Cserék: Ruják 4, Tóth -, Parrish 3/3, Garamvölgyi 3.

Szombathely: Somogyi 9/3, Perl 18, Clark -, Golomán 9/3, Keller 8. Cserék: Váradi 8, Verasztó 7/3, Kovács 2, Hawkins 3/3, Barac 9/3, Takács -, Sövegjártó -.

Az 1. negyedet Burns zsákolása nyitotta, majd Ihring és Perl pontjai érkeztek meg, 4-2. Ezután Mesicek is közelről volt eredményes, erre Zozó a vonalról válaszolt, 6-4. Ihring és Mesicek triplájának örülhetett a hazai publikum, 4 perc után ez állt az eredményjelzőn: 12-4. A játékrész derekán Keller közelről pöttyintett be egymás után 2 labdát is, aztán újra Ihring volt kétszer eredményes, 16-8-nál Milos Konakov kért időt. A hajrában Mesicek büntetőit Hawkins hármasa követte, 18-11. Az utolsó percben Beni talált be középtávolról, Barac pedig távolról hozta közelebb a szombathelyi csapatot. Sajnos Carev triplája is belefért még az első 10 percbe, 21-16.

A 2. negyed Clark kihagyott büntetőivel kezdődött, aztán Ruják és Kovács B. is közelről szerzett duplát, 23-18. Ezt követően Váradi és Ruják pontjait jegyezhettük fel, 25-20. Aztán Barac és Zozó pontjai után, 25-24-nél a hazaiak is megszakították a játékot. A játékrész közepén Somogyi közelijével először vezettek a sárga-feketék, 25-26. Nagyon sok hibával játszott ebben az időszakban mindkét csapat, majd Mesicek a vonalról törte meg a több perces kosárcsendet. majd egymás után 3 tripla is célba ért, Verasztó, Ihring és Golomán is betalált kintről, majd jött egy újabb OSE-időkérés, 30-34. A félidő hajrájában Golomán szabálytalanságát percekig elemezték a sporik, majd – ki tudja, miért, – szándékosat fújtak, Ihring a vonalról szépíthetett, 32-34. Az utolsó minutum előtt Konakov mester szólította magához ,,fiait”, de pontot már egyik csapat sem szerzett, 32-36.

A 3. negyedben Perl Zoli révén a vonalról növelte pontjait a Falco, majd Mesicek közelről talált be, 34-38. Zozó remekelt ismét, 2+1 pontjával kialakult az eddigi legnagyobb differencia, 36-43. Jól kezdte tehát a második félidőt a magyar bajnok, Zozó újabb duplája után kért időt a hazaiak vezetőedzője, 36-45. A játékrész derekán Beni szerzett duplát, 36-47. Ezután Keller is növelni tudta a vasi előnyt, majd Ihring célzott pontosan, 38-49. Ezt követően Zozó mesteri akciója ért 2 pontot, a hazaiak pedig a vonalról dobtak 1 pontot, 39-51. Garamvölgyi és Zozó is közelről talált be, 41-53. Boris Barac büntetői értek 2 pontot, majd az utolsó percben Beni újra betalált, 42-57.

A 4. negyedet Golomán zsákolásával indította a Falco, erre Mesicek pontjai érkeztek válaszul – büntetőkből, 44-59. Somogyi és Golomán tette még magabiztosabbá a győzelmet, 44-63. A negyed közepén Golomán újabb zsákolása már 20 pontnál nagyobb különbséget jelentett, 44-65. Ezután Burns szépített, de Somogyi gyorsan lehervasztotta a hazai reményeket, 46-68. A dudaszó előtt 4 perccel Zozó a vonalról dobott büntetővel, 18 ponttal fejezte be mai teljesítményét. Burns egymás után 2 kosarat szerzett, ezért 50-69-nél Konakov mester időt kért. A hajrában Somogyi közelije, Parrish triplája és Verasztó büntetői értek a helyükre, simán nyert a címvédő és egyben listavezető, 55-73.

Nincs megállás a Falco számára, folytatás kedd este, a BL legjobb 16 csapata között! Az Arena Savariában a Strasbourg lesz az ellenfél.