Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – SIG Strasbourg 63-85 (18-17, 15-19, 21-25, 9-24)
Bajnokok Ligája, L-csoport, 3. forduló
Szombathely, Arena Savaria
V.: Poursanidis (görög), Yilmaz (török), Jurcevic (horvát)

Falco: Váradi 10, Perl 21/6, Clark 4, Golomán 11/3, Keller 5/3. Cserék: Somogyi -, Benke 8/6, Verasztó -, Barac 2, Hawkins 2, Kovács -.

Strasbourg: Maille 10/3, Taylor 5/3, Cavalière 12/3, Lansdowne 22/6, Morin 9. Cserék: Curier 1, Mitchell 14/6, Udanoh 12.

Az 1. negyed Golomán szenzációs védekezésével, majd kosarával indult, 2-0. Ezután Lansdowne, Clark és Maille pontjai jöttek, 4-5. Clark és Morin dupláját Golomán triplája követte, 9-7. Morin a vonalról egalizált, aztán – már a játékrész derekán – Keller is hármast szórt, 12-9. A legeredményesebb hazai játékos, Golomán most a vonalról volt hibátlan, erre Lansdowne és Taylor felelt, 14-13. Mitchell révén pár másodpercre átvették a vezetést, de Beni visszavette az irányítást, 16-15. Hawkins mesteri akciója után Maille szépített, 18-17. Az utolsó percben már nem változott az eredmény, 18-17.

A 2. negyed francia kosárral indult, de Perl gyorsan reagált, 20-19. Ezután Cavalier és Perl Zoli voltak az újabb kosárszerzők, 22-23. Zozó üzemi hőfokon, újabb duplájával, majd az első triplájával már ismét itt az előny, 27-23. Azonnal időt kért a franciák mestere. A játékrész derekán Morin és Lansdowne révén egyenlítettek, 27-27. Sajnos Lansdowne nagyon belejött, most a hármasa ért célba, majd Maille is hozzátett egy kettest, 27-32-nél Milos Konakov állíttatta meg az órát. Ezt követően Zozó törte meg a többperces hazai kosárcsendet, majd Golomán oldotta meg a szinte lehetetlent, 31-32-re jöttünk fel. Sajnos Lansdowne ugyanúgy tarthatatlan, mint Zozó, 31-34. A félidő utolsó minutumában Zozó a vonalról volt eredményes, Lansdowne pedig a palánk alól talált be, 33-36. Zozó ebben a 10 percben szerzett 15 hazai pontból 13-at vállalt.

A 3. negyedet Benke-tripla vezette fel, de Morin rögtön felelt, 36-38. Sajnos Morin zsákolással, Lansdowne pedig közelről növelte az előnyüket, 36-42. Konakov mester azonnal magához hívta a ,,fiait’, sajnos hiába. Keller ellen – ki tudja, miért, technikait fújtak a sporik, – majd Lansdowne révén már 10-zel mentek a franciák, 36-46. Szili dudaszós triplája tartotta életben a szombathelyi reményeket, majd Zozó is kintről volt precíz, 42-49. Amikor feljöttünk volna még szorosabbra, Zozóra is technikait fújtak, ők pedig kihasználták, 42-51. Beni 2 pontja érkezett meg az ellentámadásból, aztán Szili szépített, 46-51. Udanoh közelről válaszolt, Golomán pedig kihasználta magasságát, 48-53. Beni pontos horogdobásának örülhetett az Arena Savaria közönsége, ők pedig a vonalról szereztek pontokat, 50-56. Beni is felnőtt a feladathoz, pár perc alatt 8 pontot, majd lepattanót is szerzett, amit Barac első pontjai követtek, 54-56. Az utolsó percben Clark ellen is technikait ítéltek, Marvinnak sajnos ez volt az ötödik személyije, és még egy ziccert is dobhattak, 54-61.

A 4. negyed Zozó vonalról szerzett pontjával startolt, majd ők is a vonalról voltak eredményesek, 55-63. Barac-Perl akció ért véget 2 ponttal, szép volt Boris és Zozó is, 57-63. Mitchell és Maille triplával büntette az eladott vasi labdákat, 57-69. Hét perc volt hátra, amikor Konakov mester még egy kísérletet tett, hogy összekapja a Falco csapatát. Zozó ma este is jól játszott, 21 pontjának és Beni 10 pontjának köszönhetően volt még meccsben a Falco, 61-69. A játékrész derekán strasbourgi time-out következett, aztán Zozó újabb sportszerűtlenje kiállítást hozott, ez volt ugyanis a második ilyen jellegű szabálytalansága. Perl és Clark nélkül játszottuk le az utolsó nem egészen 5 percet. Francia tripla után Keller zsákolása következett, 63-76. Sajnos Udanoh is tudott ilyet, szétestünk és 63-80-nál több cserét is végrehajtott Milos Konakov. Az utolsó percben Taylor és Lansdowne is kihasználta, hogy teljesen szétestünk, 63-85.

A vereséggel a Falco elvesztette a legjobb 8 közé jutási esélyeit, folytatás márciusban, hiszen van még 3 meccs a BL TOP 16-ban!