Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 93-72 (23-7, 24-21, 21-30, 25-14)
Bajnokság, 22. forduló
Szombathely, Arena Savaria
V.: Benczur T., Söjtöry T. F., Fodor A. (Dernei G.)

Falco: Váradi 10/6, Clark 9/3, Kovács 3/3, Golomán 13/3, Keller 11. Cserék: Verasztó 5/3, Somogyi 12/6, Perl 19/3, Barac 8, Sövegjártó 3/3, Takács -.

Szedeák: Persons 4, Balogh -, Cook 19/6, Bognár 17/9, Alston 12. Cserék: Davis 9/3, Szatmári -, Mayer 2, Keller 4, Polányi -, Filipovic 5.

Az 1. negyedben Golomán szerezte az első szombathelyi pontokat, a magasember a vonalról volt eredményes. Clark közelije, majd a szombathelyi nevelésű Bognár triplája esett be, ezután Keller és újra Clark pontjai érkeztek meg, 7-3. Persons egymás után kettő tripla-kísérletet is kihagyott, közben Ákos és Marvin szorgoskodott tovább, a játékrész derekán 12-3 állt a táblán. A szegediek meg is állíttatták az órát, hiába, Golomán a vonalról növelte a vasi előnyt, hátul pedig jól védekeztek Váradiák, 14-3. A hajrában Golomán kintről és közelről is betalált, 21-3. Az utolsó percben Keller és Persons szépített, de Barac érdekes közelije is belefért még, 23-7.

A 2. negyedet Barac közelije nyitotta, aztán Filipovic 2 pontját jegyezhettük fel, 25-9. Kovács B. mesteri triplája után Zozó első pontjai is beestek, 30-10. A negyed közepén Somogyi is megmutatta, hogy tud hármast szórni, 33-12. Alston, Verasztó és Perl pontjai után, 38-14-nél újabb szegedi time-out következett. Alston után Persons is szépített az egyre csúnyábban kinéző eredményen, de Verasztó nem engedte őket örülni. Triplájával helyre állt a rend, 41-18. Golomán már 10 pont felett járt, amikor Davis szépített, 43-20. A félidő hajrában Keller Ákos zsákolásának és Somogyi büntetőből elért pontjainak örülhetett a hazai publikum, 47-28.

A 3. negyedet Beni kosarával kezdte a Falco, aztán ide-odaestek a közeliből szerzett pontok, a játékrész derekán Keller és Cook talált be, 56-39. Váradi és Bognár pontjai után szép lassan felaraszolt a Szeged, Davis kosara után Konakov mester kért időt, 60-46. A hajrában Bognár után Keller talált be közelről, 64-48. Egy újabb szegedi tripla után a játékvezetők videóztak percekig, majd Zozó dobott egy szép tempót, 66-53. Az utolsó percben újra Bognár, Zozó és Cook volt eredményes, 68-57.

A 4. negyedben is sok hibával játszottak a csapatok, majd a 2. percben Barac növelte a szombathelyi pontokat, 70-58. Golomán pöcizése után Barac is betalált, 74-58. Nem maradhatott el a szegedi időkérés, amit Cook és Somogyi kosarai követtek, 77-61. Ezután Beni triplája ment élményszámba, 80-61. A játékérész közepén Bognár és Cook 7 pontjával jöttek közelebb, 80-68. Konakov mester időkérése után Somogyi és Váradi pontjait írhattuk fel, 85-68. Perl Zoli hármasa után már minden játékost és stábtagot éltettek a szombathelyi drukkerek, 90-70. Az utolsó percben minden fiatalt felküldött Konakov mester, Sövegjártó pedig élt is ezzel, meseszép triplája hullott be, 93-72-re győzött a bajnok és listavezető.

Nincs megállás, a Falco szerdán Pakson folytatja a bajnoki menetelést.