VASAS SC – HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 32–34 (15–17)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabda-csarnok, 400 néző –

Vezette: Horváth P., Marton B.

VASAS: Zsigmond P. – Kovács Noémi, Pénzes 3 (1), Faragó L. 2, Speth 3, Kajdon 4 (3), Oláh K. 1. Csere: KURUCZ A. (kapus), SZILOVICS 10, IMREI 5, M. Agbaba 1, Szatmári 3, Nagy Zsuzsanna, Ács. Edző: Penszki Gergely.

SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS – Gheorghe, SZEKERCZÉS 5, GORILSZKA 5, SZTOSICS 7, PŐDÖR R. 6 (3), CSIRE 7. Csere: Balog J., Virág 2, Horváth P. 1, Szendrei, Horváth Anna 1, Győri V. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–8. 15. p.: 7–12. 23. p.: 12–14. 36. p.: 19–18. 51. p.: 30–28. 55. p.: 31–33
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

A szombathelyi klub hivatalos honlapjának tudósítása szerint, szombaton délután fontos idegenbeli rangadót játszottak a közvetlen rivális Vasas vendégeként a Hungast SZKKA NB I-es csapatának tagjai.

A mérkőzés első támadásából Stosics pókhálozta ki a felső sarkot, majd Gorilszka és Csire is betalált. Már az első percektől igazán paprikás hangulat uralkodott a csarnokban. Az SZKKA szurkolókkal a hátuk mögött úgy kezdte a mérkőzést Pődör Zoltán együttese, ahogy egy ilyen fontos rangadót kell, Csire harmadik góljával már 5-2-re vezettek. Tomasevics védései is kellettek, hogy emberhátrányban is növelje előnyét az SZKKA, Pődör R. hetesével már négy volt az előny, 4-8. Elszánt és koncentrált játékot mutattak a szombathelyiek, a 15. percben 7-12-nél időt kért a Vasas. Aztán a rövid szünet után elkezdtek zárkózni a hazaiak, Pődör Zoltán vezetőedző időkéréssel próbálta megtörni a lendületüket, 11-14. A szünetig tovább csökkent a különbség, 15-17 volt az állás.

A második játékrész elején előbb egyenlített, majd a meccsen először a vezetést is átvette a Vasas, 19-18-nál rögtön időt kért Pődör Zoltán. Felváltva estek a gólok, de mindig volt szombathelyi válasz a bekapott találatokra, 25-25-öt mutatott az eredményjelző negyedórával a vége előtt. Az utolsó tíz percbe kétgólos hazai előnnyel ment bele az SZKKA, de Pődör és Csire góljaival fordítottak a vasi lányok, 31-32-nél időt kért a Vasas. A végjátékban hatalmasat harcolt és újra összeállt az SZKKA védekezése. Az utolsó kettő percben emberhátrányban is higgadtak tudtak maradni a szombathelyiek. Elképesztő izgalmak maradtak az utolsó pillanatokra, de Stosics gólja tíz másodperccel a vége előtt végleg eldöntött mindent. Hatalmas küzdelemben két góllal legyőzte idegenben is a Vasast az SZKKA és ezzel tovább pislákol az NB I-ben maradás reménye.

Penszki Gergely: – Ezt a mérkőzést két ok miatt veszítettük el. A jó védekezés hatvan percen át hiányzott, így pedig nehéz mérkőzést nyerni. A másik döntő momentum a végjáték volt, nem tudtuk stabilizálni kétgólos előnyünket. Természetesen nem adjuk fel, csak az a baj, hogy küzdeni mindenki tud, győzni viszont már nem mindenki képes.
Pődör Zoltán: – Kemény mérkőzés, igazi kiesési rangadó volt. Nem lehetett taktikázni, azon múlt minden, hogy a pályán ki, mit tud kihozni magából. Remélem, ez a győzelem átszakít egy gátat, a hátralévő ki-ki meccseinket is meg tudjuk nyerni. Kérdés, hogy ez végül mire lesz elég.

14. Szombathely 17 2 – 15 439–544 –105 4

Az SZZKA legközelebb a világ legjobb csapatát fogadja, a Hungast-SZKKA – Győri Audi ETO KC bajnokit március 20-án 15 órakor rendezik.