Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Egis Körmend 84-72 (20-13, 23-10, 22-21, 19-28)
Bajnokság, középszakasz, felsőház, 4. forduló
Szombathely, Arena Savaria
V.: Benczur T., Söjtöry T. F., Goda L. (Fekete L.)

Szombathely: Váradi 16/6, Somogyi 3, Clark 13/9, Hawkins 4, Keller 12/3. Cserék: Verasztó 5/3, Perl 24/6, Sövegjártó -, Golomán -, Barac 7, Takács Z. -, Horváth -.

Körmend: Stokes 10/3, White 15/6, Martinez -, Henry -, Szavics -. Cserék: Takács K. 2, Ferencz 19/9, Durázi 5, Gordon 15, Krivacsevics 6.

Az 1. negyedben Clark hármasával kezdett, majd Keller zsákolt, 5-0. Ezután Ákos büntetőkből is betalált, majd Hawkins is rátett egy lapáttal, 9-0-nál körmendi időkérés jött! Az első piros-fekete pontok White révén csak a 3. percben érkeztek meg, 9-3. Ezt követően mindkét csapat rengeteg pontatlan dobással, eladott labdával jelezte a nagyon feszült hangulatot. A többperces kosárcsendet Stokes a vonalról szerzett kosárral törte meg, Barac közelről válaszolt erre, 11-4. A hajrában Stokes triplája és Zozó 2+1 pontja, majd a ziccere és Gordon, majd Ferencz Csaba közelije is célba ért, 20-13.

A 2. negyed elején Fepu hármasa és az azt követő duplája jelezte, nem adja könnyen magát a Körmend, 20-18. Clark nem engedte közelebb a vendégeket, a triplája után a közelit is begyötörte, 25-18. A játékrész derekán Takács és White szépített, 25-22. Clark szenzációs formában játszott ezekben a percekben, egymás után 2 duplát is értékesített, 30-22. Ekkor Milos Konakov élt a játékmegszakítás lehetőségével. A 18. percben tízet számolt a Falco az ellenfélre, majd Zozó és Ákos még tovább növelte a szombathelyi előnyt, 36-22. A félidő hajrájában Zozó nem kegyelmezett, a távolija és a büntetője is behullott, tekintélyes különbségű vezetéssel mehetett a Falco az öltözőbe, 43-23.

A 3. negyed elején Gordon közelijét jegyezhettük fel, erre Keller triplával felelt, 46-25. Gordon és Stokes pontjaival jöttek közelebb egy kicsit a vendégek, de Beni is betalált kintről, 49-29. A szombathelyi csapatkapitány büntetői és középtávoli dobása után már 53-29 állt a táblán. A körmendiek mestere kért ekkor időt. Gordon, Ferencz Cs. és White pontjai jelezték jókor állt meg az óra, ám Somogyi és Verrasztó válaszul szétdobta a piros-feketéket, 61-37. Sajnos egyre több sebből vérzett ekkor a Falco, Golomán egy másodpercet sem töltött a pályán, de Clark lába is fájt, így Hawkins és Sövegjártó is nagyobb szerepet kapott. Fepu, majd Gordon csökkentette a hazai előnyt, 61-42. Az utolsó percben Váradi, illetve Stokes volt eredményes, 65-44.

A 4. negyedben Stokes pontjaival folytatták a körmendiek a felzárkózást, de Keller 2+1 pontja jókor érkezett, 68-46. White, Ferencz Cs,  Durázi éss Krivacsevics pontjaival jöttek be 20 pont alá a piros-feketék, 71-56. Ezt követően Zozó ziccere jókor sikerült, de White hármasa is behullott, 73-59-nél Konakov mester kért időt. Ezután Hawkins a vonalról talált be, Beni pedig közelről, 77-59-nél újabb körmendi time-out jött. Fepu szorgosan gyűjtötte a körmendi pontokat, de nálunk is betalát Barac, 79-61. Az utolsó percben Zozó és Fepu is triplát szórt, majd a fiatalokkal zártuk a meccset, de ez nem jól sült el, a magabiztos előny azonban nem fogyott el, 84-72-re győztünk. Sajnos a dudaszó után nem várt jeleneteket láthatott a kilátogató 3 ezer néző, de ez is hozzátartozott a mai klasszikus hangulatához.

A vendégek mestere és a hazaiak csapatkapitánya sajátos módon beszélték meg a történéseket, majd mindkét csapat megköszönte a drukkerek bíztatását.

Tovább folytatódik a középszakasz heti 2 mérkőzéses sorozata, szerdán a Szolnoki Olaj vendégei leszünk.