Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 79-87 (15-20, 18-14, 16-24, 20-11, 10-18) – hosszabbítás után
Rájátszás, negyeddöntő, 4. meccs
Szeged, Városi Sportcsarnok
V.: Földházi Tamás Péter, Cziffra Csaba Zsolt, Ádám József (Farkas János)

Szeged: Persons 12, Balogh S. 2, Cook 13/6, Bognár 12/3, Alston 2. Csere: R. Davis 22/6, Keller I. 4/3, Szatmár -, Filipovics 9, Kerpel-Fronius B. 3/3.

Falco: Somogyi 4, Benke 7/3, Clark 11/9, Golomán 10/6, Keller Á. 11/3. Csere: Váradi 27/15, Perl 5/3, Hawkins 3/3, Barac 9, Verasztó -.

Az 1. negyedben Keller Ákos közelről kezdte meg a kosárgyártást, Balogh Szilárd válaszolt rá, 2-2. Ezután Bognár Kristóf szerzett vezetést a hazaiaknak, majd Persons növelte az előnyüket, 6-2. Marvin Clark közelről dobott pontosan, aztán több cserét is végrehajtott a Falco, Clark pedig távolról már a vezetést is visszavette, 6-7. A játékrész közepén mindkét csapat elég pontatlanul kísérletezett, ezt törte meg Cook triplája, amire Somogyi válaszolt egy horogdobással, 9-9. Váradi középtávolijával újra a szombathelyieknél volt a minimális előny, de a vonalról eglizált Bognár K., 11-11. Egy ide, egy oda, Persons a szegedieknek szerzett vezetést, de Barac a vonalról újra egyenlített, 13-13. A negyed utolsó percében Barac 2+1 pontjával, Beni duplájával és Zozó vonalról szerzett pontjaival 15-20-ra meglépett a bajnok, a szegedieknél Davis volt eredményes.

A 2. negyed elején Davis tripláját jegyezhettük fel, erre a Falco csapatkapitánya felelt közelről, 18-22. Kerpel-Fronius kinti, majd Davis közeli dobásával újra ők vezettek, 23-22. A negyed derekán Golomán közelről volt eredményes, erre Davis 2+1 pontja érkezett válaszként, sőt Somogyira technikait fújtak a sípmesterek, 27-24. Clark hármasával egyenlített a Falco, majd az újabb triplájával már a vasiak vezettek 3 ponttal, jött is a szegedi időkérés, 27-30. Hiába, Somogyi kosarával növelte az előnyt a sárga-fekete csapat, majd Clark védekezett nagyot, 27-32. A félidő hajrájában Bognár K. szépített közelről, ekkor Konakov mester is megállíttatta az órát, 29-32. Benke Szili, míg a másik oldalon Davis és Persons talált be az utolsó percben, 33-34.

A 3. negyed egy-egy triplával indult, Váradi és Keller I. talált be, majd Keller Ákos is kedvet kapott a távoli dobásra, 36-40. Ezután úja Beni volt eredményes, először vezetett a Falco 6 ponttal, 36-42. Pontatlanul dobott ezekben a percekben a Szedeák, Barac viszont jól közeliről, 38-47-nél újra időt kért a szegedi vezetőedző. Egyelőre hiába, továbbra sem estek be a hazai dobások, aztán Davis rázta meg magát, 41-49-nél Konakov mester hívta magához a bajnokcsapatot. Hawkins triplája jókor hullott be, Filipovics válaszolt, 43-52. Benke, majd újra Filipovic és Persons szerzett pontokat, aztán a dudaszó pillanatában Zozó is behintett egy hármast, 49-58.

A 4. negyed első kosarát Filipovic küzdötte be, erre Keller Ákos válaszolt, de Davis is eredményes volt, 53-60. Filipovic és Davis pontjaival araszolt felfelé a Szedeák, a játékrész derekán 57-62 állt az eredményjelzőn. Golomán távolról hűtöte le a Tisza-parti kedélyeket, a meseszép tripla után Persons a vonalról szépített, 59-65. Davis közelije után Konakov mester állíttatta meg az órát, 61-65. A végső dudaszó előtt 3 perccel Clrak begyűjtötte ötödik személyi hibáját is, Cook pedig értékesítette a büntetőket, 63-66. Cook 2 perccel a vége előtt hármassal egalizált, sőt Bognár K. is triplát szórt, 69-66-nál megint időt kellett kérnie Konakov mesternek. A meccs hajrájában Beni egyenlített egy távoli pontos dobással, így 69-69-nél a szegedi vezetőedző is megállíttatta az órát.  Az utolsó percben sem dőlt el a meccs, mert sem a Falco, sem a hazaiak nem találtak már be, 69-69. Az utolsó szegedi kosárt még megvideózták, de az ítélet szerint dudaszó után esett a hazai találat, Persons kosarát nem adták már meg, így hosszabbítás következett.

A hosszabbítás elején is távolról talált be Beni, majd a vonalról is precízen célzott, 69-74. Mesteri hazai akció végén Cook zsákolt, de Beni nem tudott hibázni, már 20 pont felett járt, 71-76. Golomán triplája után a +1 büntetőt is bedobta a Falco centere, 71-80-nál Simándi Árpád vezetőedző még egyszer magához hívta a szegedieket. Ezt követően Bognár K. szépített közelről, erre Keller Ákos is közelről felelt, 73-82. Az utolsó percben Benke Szili, Váradi Beni, míg a másik oldalon Persons és Cook is betalált, 79-87. Győzött a Falco és 3-1-re megnyerte a negyeddöntős párharcot.

Folytatás szerda este, már az elődöntő első meccsén, az Alba Fehérvár ellen. A másik ágon Körmend – Kecskemét összecsapás lesz.