A Cziczás László irányította U20-as női kosárlabda-válogatottnak nem indult jól a hazai rendezésű korosztályos Európa-bajnokság, hiszen péntek este 63–50-re kikapott a csehektől. Ennek fényében a szombati, második mérkőzésen kötelező volt a győzelem, a papíron gyengébb erőkből álló holland együttessel szemben. A felek néhány hete felkészülési mérkőzésen is találkoztak Spanyolországban, akkor a magyar csapat győzött 66–51-re.

Krasovec Lili és Dombai Réka pontjaival kezdtek a mieink (4–0), viszont a hollandok tartották a lépést (4–3). A nyitó negyed derekához érve Dombai és Boros Júlia is értékesített egy-egy triplát, amellyel 10–5-re vezettek a lányok. Ugyanakkor a vendég alakulat rövid időn belül ekkor is visszajött egyetlen pontra (10–9). Boros duplája, valamint Rakita Lili hármasa után 16–9-el ért véget az első szakasz.

A második negyedre ritmust váltott a magyar válogatott, és jószerivel lemosta a pályáról ellenfelét. Dombai Rékával az élen a házigazda alakulat 29–3-as tíz percet produkált, és a nagyszünetben több mint harminc ponttal állt jobban (45–12).

A fordulást követően – a pontgyártásban továbbra is élen járó – Dombai és Boros mellett a többiek is kivették a részüket támadásban, minek köszönhetően a harmadik felvonást is magabiztosan nyerték (24–15), és a negyedik negyed kezdetére végérvényesen eldőlt a meccs (69–27).

A végjátékra már csak az maradt a kérdés: vajon eléri-e a különbség az 50 pontot? Végül nem így történt, azonban a magyar csapat így is nagyon simán, 81–40-re verte a hollandokat. A mieink legjobbjaként Dombai Réka 29 pontig jutott.

A válogatott vasárnap 18 órától a franciák ellen zárja a csoportkört.