Ismeretes, hogy a Kisvárda az előző fordulóban 4-0-s vereséget szenvedett az Újpest FC otthonában, ezt követően a Török László vezette szakmai stáb felajánlotta lemondását, amit azonban Révész Attila sportigazgató nem fogadott el. A bizalmat meg is szolgálta az edző és a csapat, ugyanis a ma délutáni meccsen fölényben futballozott a Kisvárda az első félidőben, és egy rendkívül szerencsés góllal már a 17. percben meg is szerezte a vezetést, 325 perc elteltével betalálva ezzel, 1-0.
A Vasas FC a játékrész közepén még nehezebb helyzetbe került, miután Szivacski egy teljesen ártalmatlan szituációban durván és feleslegesen beletalpalt ellenfelébe, amiért jogosan kapott piros lapot. Nem sokkal a szünet előtt növelte előnyét a hazai gárda, az első gólnál még csak szerencsétlenül járt Baráth ezúttal hatalmasat hibázott, középre kitett labdáját Makowski lőtte a kapu bal alsó sarkába, 2-0.
Az angyalföldiek problémái csak szaporodtak, hiszen a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni a kapus Jovát, helyére éppen a Kisvárdától érkezett Dombó állt.
A Vasas elsősorban a hálóőrnek köszönhette, hogy elkerült egy jóval nagyobb vereséget, a fővárosiaknak tíz emberrel esélyük sem volt arra, hogy szorossá tegyék az összecsapást.

Az esti meccsen a vendégek másfél perc után megszerezték a vezetést, mivel Cirkovic olyan szerencsétlen mozdulattal akarta visszapasszolni a labdát a kapusnak, hogy Drazic lecsapott rá és tíz méterről a hálóba lőtt, 0-1. Nem sokat késett a kispestiek válasza, ugyanis a 16. percben Bocskay pontos, hosszú ívelését Samperio hat méterről a kapuba bombázta, 1-1. Hasonló volt a Honvéd második gólja a 24. percben, Bocskay ezúttal Ennint hozta remek helyzetbe, és a kanadai-ghánai támadójátékos sem hibázott, 2-1. A 36. percben egyenlített a Mezőkövesd, miután Drazic és Cirkovic párharcát ismét előbbi nyerte, három lépés alatt megelőzte a fővárosiak védőjét és higgadtan a hálóba gurított, 2-2.
A második félidőben is jó volt az iram, de sokkal kevesebb helyzet alakult ki a kapuk előtt. A 75. perc után Szappanos Péternek három nagy védése is volt, ezzel jelentősen hozzájárult Honvéd pontszerzéséhez.
A fővárosi csapatnak ez volt sorozatban a kilencedik bajnoki mérkőzése, amelyen nyeretlen maradt a Bozsik Arénában. A Mezőkövesd négy vereség után tudott ismét pontot szerezni, ezzel elmozdult a tabella utolsó helyéről.