A közepes iramú első félidőben a Honvéd volt kezdeményezőbb és játszott mezőnyfölényben, de ritkán tudott a zárt védelem mögé kerülni. Amikor ez mégis sikerült a hazaiaknak, akkor meg a befejezéseknél hibáztak, illetve a szünet előtt Lukic bombájánál Dombó és a léc közösen mentett. A Vasas gyors szélsőiben és a kontrákban bízott, de hiába alakított ki pár ígéretes helyzetet – kétszer szöglet után is veszélyeztetett -, nem sikerült gólt szereznie, amihez Szappanos védései is kellettek.

A szünet után 15 percig a hazaiak voltak fölényben, majd a vendégek sorozták meg ellenfelük kapuját és tíz percre átvették az irányítást. A félidő második fele kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, a védelmek mindkét oldalon könnyedén hatástalanították az ellenfél akcióit. A 84. percben aztán Zsótér beadását követően Nenad Lukic megszerezte a Honvédnak a vezetést, 1-0, majd a center a 88. percben újra betalált, 2-0 és ezzel bebiztosította a kispestiek sikerét.
A Budapest Honvéd két vereség után jutott ismét ponthoz az OTP Bank Ligában, mindjárt háromhoz, és a szezonban pályaválasztóként a hetedik fellépésén először nyert, négy döntetlen és két vereség mellett.