Remekül kezdte a mérkőzést a vendég Ferencváros, hiszen bő tíz percen át vagy a zöld-fehérek vezettek (néha három góllal), vagy döntetlen volt az állás. A hazaiak a 12. perc végén kerülte előnybe, és a félidőre stabil fórt építettek ki (25–21). Az évad végén a veszprémi csapattól távozó Petar Nenadics öt gólt szerzett, ezt öt lövésből hozta össze. A Fradi nem játszott rosszul, lövési hatékonysága az első 30 percben 68 százalék volt, de a Veszprém esetében ez az adat 83 százalék lett, ami egészen kiemelkedő.

A második félidőből mindössze öt perc telt el, és a Veszprém már tízzel vezetett. A csapatok nem fukarkodtak a gólokkal, extrém mennyiségben termeltek. Andreas Nilsson lett a meccs legeredményesebb játékosa 11 találattal (12 lövésből).

Nem sok csapat szerez 40 gólt a Veszprém ellen, de Pásztor István együttesének így sem volt esélye… A gól/perc átlag kereken 1.5 lett! A Veszprém 76, az FTC 63 százalékban értékesítette a helyzeteit. A két csapat összesen 129-szer lőtt kapura a meccsen. Az első félidőben 46, a másodikban 54 gól esett.

A kapusok védési mutatója a sok gól miatt nem volt a legjobb, de így is figyelemre méltó, hogy a hazaiaknál Rodrigo Corrales és Vladimir Cupara a lövések 26 százalékát védte, míg az FTC-nél Borbély Ádám és Győri Kristóf esetében ez az adat 18 százalék lett.