Vasárnap is négy mérkőzést rendeztek a FIFA labarúgó világbajnokságon. A csoportmérkőzések második körében több csapat lépett úgy pályára, hogy egy esetleges újabb botlás egyben a korai búcsút is jelentette volna. Hiába támadott többet és volt veszélyesebb kapura Japán válogatottja, a találkozó egyetlen gólját Costa Rica szerezte – Fuller révén. Tovább fokozva az izgalmat, hiszen így kedvező forgatókönyv esetén valamennyi együttes továbbjuthat, de ki is eshet. Jó formában volt Belgium, amely dominált az afrikai riválisa ellen – legalábbis az első 45 perc során. Ugyanakkor a helyzetek kihasználásával hadilábon álltak. A második félidőben aztán fordult a kocka. Marokkó tudatos védekezéssel és hatékony támadásaival zilálta szét ellenfelét és aratott 2-0-ás sikert. Horvátország hátrányból fordított és ütötte ki Kanadát, amely szintén biztos kieső az utolsó forduló eredményétől független. Az esti főmérkőzést két futballhatalom a spanyolok és a németek vívták. Izgalmas meccset kerekítettek a felek, de Rüdiger révén csak egy, érvénytelen gólt jegyezték 45 perc alatt. A második félidőben megcsapta a kiesés széle a német válogatottat, ám végül 1-1 lett a végeredmény.