Az 1. negyedet Kovács Benedek triplájával és Stefan Pot közelijével kezdte a Falco, 5-0. Ezt két újabb triplával toldották meg, Pot és Tiby talált be, 11-0-nál időt kértek a vendégek. Hiába, Kovács B. újabb hármasa is beesett, az első kecskeméti pontokra a 6. percig kellett várni, ekkor Dramicanin volt eredményes, 17-2. Ezután Zozó és Karahodzic kosarai következtek, 19-5. A játékrész hajrájában is folytatódott a magabiztos szombathelyi erődemonstráció: Tiby, Perl, Cowels, Verasztó, illetve Dramicanin és Wittmann volt ponterős, 33-11.

A 2. negyed elején Cowels triplájának örülhettek a vasi drukkerek, 36-13. Kovács B. kiválóan játszott, újabb hármasával – a játékrész derekán – már 41-16 állt az eredményjelzőn. A félidő hajrájában is megmaradt a 20 pont körüli differencia a 2 csapat között, Ivkovic hármasára Perl Zoli felelt, 45-21. Ezt követően még Keller és Brown, , illetve Karahodzic, Dramicanin és Borisov is betalált, megérdemelten és nagyon magabiztosan vezettek a sárga-feketék, 50-28.

A 3. negyed is ugyanott folytatódott, ahol az első félidő abbamaradt, próbált ugyan araszolni a KTE, de nem engedte a Falco. Perl és Pot termelte a pontokat, 23 perc után 59-32-re vezettek a hazaiak. Lassan csordogált ez a negyed, sokat állt a játék, de a játékrész közepén Cowels és Tiby még rátett egy-egy lapáttal, 66-33. Pot sikeres büntetői után kicsit megtorpant a Falco, ezt Klobucar használta ki, 71-43. Az utolsó másodpercekben még egy szokásos, lehetetlen szituációból eldobott Cowels-triplának tapsolhatott a hazai publikum, 74-44.

A 4. negyedet is jól kezdte a Falco, Pot hármasára aztán Borisov felelt, 79-49. Ezt követően Townes egy-egy duplával és triplával faragott a tetemes kecskeméti hátrányból, 79-54. Amikor már csak 5 perc volt hátra, Brown válaszolt közelről, Keller pedig zsákolt, 83-54. Kucsera a vonalról, Cowels pedig kintről volt sikeres, 88-55. A hajrában Cowels szórta meg magát, a közeli után a negyedik triplája is beesett, 94-57. Brown zsákolása után Tóth B. a vonalról szépített. Az utolsó percben Verasztó és Kiss D. közelije ért még pontokat, 98-61-re győzött a bajnok és listavezető Falco.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 98-61 (33-11, 17-17, 24-16, 24-17)

Bajnokság, 20. forduló Szombathely, Aréna Savaria Játékvezetők: Tóth Cecília, Mészáros Balázs, Frányó Péter (Dernei Gábor)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 15/6, Brown 10/6, Kovács 8/6, Tiby 12/3, Keller Á. 6. Cserék: Perl 15/3, Barac 8, Cowels 18/12, Verasztó 6, Takács -, Horváth -.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Wittmann 5/3, Townes 10/6, Boriszov 8/6, Fazekas -, Karahodzsics 13. Cserék: Ivkovic 3/3, Klobucar 8, Dramicsanin 7/3, Kiss 4, Kucsera 1, Tóth 2, Tóth B. -.

A Falco győzelmével továbbra is magabiztosan vezeti az élvonalbeli tabellát.