Percről percre…

1′ – A Hali indította útjára a játékszert.

7′ – Helyzet nélkül, a hazaiak egyszer kísérleteztek távoli lövéssel, ezt Verpecz magabiztosan szedte fel.

11′ – Bolla lőtt távolról fölé, mellé.

12′ – Egy a hazai védőkről lecsorgó labdát talált el félelmetesen a mindössze 19 esztendős Mohos, a labda pedig védhetetlenül vágódott Prokop kapujába, 0-1.

20′ – A vezető gól után kicsit visszaállt a Hali, a hazaiak többet birtokolják a labdát.

22′ – Kiváló kontrát vezetett a Hali a hazaiak szabadrúgása után, Rácz mesteri beadására érkező Kelemen a kapu torkából bombázott fölé.

30′ – Meddő mezőnyfölényben focizgat a kécskei csapat, de a Hali kontrái veszélyesek.

34′ – Csonka lökte fel ellenfelét mintegy 23 méterre a Hali kapujától.

35′ – Egyenlített a Tiszakécske. A szabadrúgás, illetve a labda mögé Zamostny és Erdei állt, előbbi átlépte, utóbbi viszont kiválóan lőtt a játékszerbe, ami a kapufáról a rövid sarokba pattant, 1-1.

44′ – Altatott a kécskei csapat, majd fordított. Czipf hatalmas bedobása után Bencze 18 méterről elengedett lövése, illetve labdája talált utat Verpecz kapujába, 2-1.

45’+2′ – Szekér távoli bombája szállt fölé.

A szünetben a Haladásnál lejött a pályáról Szakály, Csernik és Horváth R., pályára lépett Zvekanov, Lucas és Jancsó. A kécskeieknél Kryvotsiukot Kocsis D. váltotta.

55′ – Kényszerű csere a Haladásnál. Csonka Bonifácnak kell elhagynia a pályát, Helesh Yaroslav érkezett.

62′ – Kiss B. második sárgája után villant a piros is, így mintegy fél órát emberelőnyben játszhat a Hali.

64′ – Rácz végezhetett el szabadrúgást, de sajnos nem sikerült kapura lövéssel befejezni az akciót. Jagodics lábáról csúszott le a labda.

66′ – Hiába játszik emberelőnyben a Hali, Nyíri szabálytalansága után tizenegyest kapott a hazai gárda.

67′ – Czipf volt az ítéletvégrehajtó, a büntetőt Verpecz bravúrral ütötte szögletre! Nagyon kellett, így maradt a 2-1. (Később kiderült, ez döntő momentum volt – a szerk.)

74′ – Helesh iramodott meg, de mire lövésre szánta volna magát, elfáradt.

76′ – Erdei gyenge szabadrúgása pattogott Verpecz kapuja mellé.

81′ – Nyíri ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, ez is büntető.

82′ – Egyenlít a Hali! Rácz Barnabás magabiztosan értékesítette a tizenegyest, 2-2.

85′ – Nagy hajrába kezdett a Hali a mindhárom pont begyűjtése érdekében, de a hazaiak – érthető módon – folyamatosan tördelik a játékot.

90′ – Öt perc a ráadás.

90’+5′ – ÚJRA VEZET A HALI!!! Kelemen passzírozta be a jobb oldalról szögletszerű beadásból érkező labdát, 2-3.

TISZAKÉCSKEI LC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2-3 (2-1)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezeti: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Punyi Gyula)

TISZAKÉCSKE: Prokop – Máté, Fodor, Balázs – Kiss B., Szekér, Bencze M., Kryvotsiuk (Kocsis D., 45.), Erdei – Cipf (Márkus A., 72.), Zamostny (Torvund, 65.). Vezetőedző: Vas László
SZOMBATHELY: Verpecz – Nyíri, Jagodics, Csonka (Helesh, 55.), Bolla G. – Csernik (Zvekanov, 45.), Szakály A.(Jancsó, 45.) – Horváth R.(Simut, 45.), Rácz B., Mohos (Tarján P., 67.) – Kelemen. Vezetőedző: Aleksandar Jovic

Gólszerző: Erdei C. (35.), Bencze M.(43.) illetve Mohos B. (13.), Rácz B. (82., büntetőből)

Kiállítva: Kiss B. (62.)

A Hali ezzel a sikerrel 4 ponttal a 14.helyre előrelépve várja a Honvéd elleni augusztus 28-i idegenbeli csatát.