Az 1. negyedet a Pot – Tanoh Dez – Benke – Tiby – Keller ötössel kezdte a Falco Kaposváron. Tiby, Pot, Tanoh Dez majd újra Tiby kosarával indult a meccs, 0-8-as előnynél jött a hazai időkérés. Jean-Marie törte meg a fehérmezesek gólcsendjét, erre Pot felelt. Jackson Jr. majd Abell is betalált, egy pontra zárkóztak, ezúttal a Falco kért időt, 10-11. A büntetőkkel hadilábon állt a bajnok, cserébe Perl és Jordano is távolról talált be. Krnjajski hármasa után újra csak egy kosár volt az előny, 17-20. A játékrészt a visszatérő Kovács Benedek kosara zárta, 17-22.

A 2. negyed Eaddy kettese avatta fel a második tíz percet. Barac zsinórban 4 szerzett pontjára egy 8-0-ás rohanás volt a válasz a somogyiaktól, ezzel már ők vezettek, 27-26. Ezután Tiby a büntetővonalról, majd Boris ziccerből talált be, jött a hazai mester időkérése. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Tanoh Dez parádés ziccerére másodperceken belül felelt Abell. A Falcónál újra Tanoh Dez Andris volt eredményes, 2+1-es akciója után már 11-nél tartott. Két kaposvári büntető után majd 18 másodperce volt támadni a sárga-feketéknek, ebbe pont belefért, hogy Perl Zoli passzából ismét Tanoh Dez repüljön és zsákoljon, 42-50-re vezettek a szombathelyiek a nagyszünetben.

A 3. negyedet Pongó triplájával indította a Falco, aztán Eaddy is távolról talált be, 45-53. Ezután Jackson jr. és Szili is közelről volt eredményes, majd Zozó 2+1-es akciójának tapsolhattunk, 47-58. Hazai zsákolás után újra Zozó gyarapította a vasi pontokat, 49-60. A játékrész derekán kaposvári büntető és Zozó újabb egyéni akciója után, 50-62-nél hazai időkérés következett. Aztán Barac büntetőjét Jordano és Pot két tökéletes távoli dobása követte, így 50-69-nél újra meg akarta törni a szombathelyi lendületet a kaposvári mester. Hiába, miután a vonalról szépítettek, Zozó újfent “beizmozott” egy 2+1-es akciót, majd Pot is betalált közelről, 52-74. Krivi is megszerezte első pontjait, majd Zozó újra kosárra tört, és már 18 pontnál tartott, 58-78.

A 4. negyed Barac közelijével startolt, majd továbbra is hadilábon állt a Falco a büntetőkkel, ezúttal Pot és Krivi is kihagyta mindkettőt. Nem úgy Szili, aki közelről növelte a szombathelyi pontokat, 63-82. Nem ment továbbra sem a hazaiaknak, Pot ezt kihasználva szerzett 2+1 pontot, 63-85. A negyed közepén a hazaiak ellen fújt technikait Zozó használta ki, egyre jobban nyílt az olló, 63-89. Miután a vonalról szépítettek, Kovács Benedek triplája szállt be, 69-92. A hajrában Tanoh Dez Andris szerezte az utolsó Falco- pontot, ezúttal a büntető-vonalról, ők pedig zsákoltak még egyet a végén, 76-93-ra teljesen megérdemelten győzött a listavezető Falco.

Kometa Kaposvári KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76-93 (17-22, 25-28, 16-28, 18-15) Bajnokság, 16. forduló Kaposvár, Kaposvár Aréna Játékvezetők: Nagy Viktor, Török Daniella, Földesi Ádám (Farkas Zoltán)

Kaposvár: D. Jackson Jr. 12, Krnjajski 3/3, Abell 21/3, Szőke B. 6/3, R. Jackson Jr. 19/3. Csere: Eaddy 9/3, Bogdán 3/3, Puska 2, Halmai 1, Paár -, Antalics -.

Falco: Pot 14/3, Tanoh Dez 15/3, Benke 4, Tiby 6, Keller 5. Csere: Perl 22/3, Barac 13, Jordano 6/6, Pongó 3/3, Kovács B. 3/3, Krivacevic 2, Verasztó P. -.