Mindkét másodosztályú röplabda csapat pályára lépett vasárnap délután hazai környezetben. A Haladás-Sportiskola korosztályos csapata a Vasas U21 együttesét látta vendégül. A fővárosiak keretében több tehetséges játékos is helyet kapott. A zöld-fehérek azonban szerették volna megszerezni első győzelmüket a Vasas ellen. Megilletődötten kezdte a találkozót a Haladás, így bő félóra alatt már két szettes előnybe került a vendég együttes. A harmadik játékmenetre aztán összekapta magát a Hali. Az élvezetes és változatos játék ellenére nem sikerült szépíteni, így 3-0 arányban szenvedtek vereséget Antonio Petre Mircea tanítványai. Azonban kétségtelen, hogy mérkőzésről-mérkőzésre jobb formában játszik a zöld-fehér csapat.

Haladás VSE/Sportiskola – Vasas U21 0-3 (10-25, 9-25, 20-25)

Haladás: Varga, Vécsey, Sotonyi, Marton, Dabronaki, Mándli, Ferencz, Csóka.
Liberó: Csitkovics.
Vezetőedző: Antonio Petre Mircea

*

Az egyetemi sportcsarnokban sem maradtak a szurkolók röplabda mérkőzés nélkül. A SzoESE ellenfele, a fordulót megelőzően 100%-os mérleggel rendelkező ÉDRA-TAC volt. A tatabányai lányok esélyesként érkeztek a mérkőzésre, azonban pont nélkül távoztak. Gulkai Zsófiáék már az első perctől kezdve gyorsabb és pontosabb játékkal rukkolt ki, mint ellenfelük. Leginkább a nyitások tekintetében nőttek a TAC fölé. A folytatásban kicsit döcögött a szombathelyi szekér, de gyorsan két szett előnyre nőtt az előny. Végül gyorsan – szűk egy órán belül – pontot is tettek a találkozó végére Bodzer Attila tanítványai. Ezzel a sikerrel a SzoESE holtversenyben vezeti a másodosztály nyugati csoportját a Veszprém együttesével karöltve.

SzoESE – ÉDRA-TAC 3-0 (25-17, 25-22, 25-11)

SzoESE: Demény Laura, Demény Liza, Halmosi, Gulkai, Lajos, Börzsönyi, Bozzai, Bíró, Nagy J.
Vezetőedző: Bodzer Attila