Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 88–75
(17–19, 20–19, 29–18, 22–19)
Szombathely, Aréna Savaria, 3010 néző
V.: Cziffra Cs., Söjtöry T., Mészáros B. (dr. Fekete L.)

Falco: Curry 9/3, Norfleet 6, Váradi 12/6, Bruinsma 19/9, Reddic 16. Csere: Tóth 16, Balmazovics 10/6, Bíró -.

ZTE: Ware 25/15, Thompson 2, Gliebov 9/3, Szabó 12/6, Agafonov 16. Csere: Durázi 10/3, Papp -, Bagó -, Doktor 1, Gulyás -, Kis -.

A Falco a Váradi – Curry, Norfleet, Bruinsma, Reddic összeállításban léptek parkettre.

Az 1. negyedben Norfleet, Váradi, Bruinsma sorrendben dobták a pontokat, 2 perc után 6-0 volt az állás. Ők Ware és Gliebov tripláival és Szabó duplájával válaszoltak, 6-8. A negyed második felében felváltva estek a kosarak, majd a Falcótól a ZTE-hez igazolt Durázi zsákolt, 17-19 az állás.

A 2. negyedben Balmazovic triplájának minden hazai szurkoló örült, 22-23. A negyed közepén Gasper Okorn két időt 24-29-nél. Az utolsó 4 percben Juvonte Reddic és Tóth Norbert is a pályán, Váradi tripla, 31-31. A negyed végén mindkét csapat nagy figyelmet fordított a védekezésre. Az utolsó másodpercben Ware beszórt egy nagyon távoli triplát, ezzel 37-38.

A 3. negyedben Reddic dupla, majd Bruinsma triplával már 44-38. Jött is az időkérés a ZTE edzőjétől. Ware triplája újra szorossá tette a meccset, 47-46. A negyed felénél 57-49, aztán hamar 10-et számoltunk a ZTE-re, 59-49, majd Ware tripla és Reddic zsák, 61-52. Curry miután 2 sapkát kiosztott, triplát is szórt, 64-54. Még 1-1 kosár esett, 66-56.

A 4. negyedben Tóth Norbert válogatott formában játszott, pontjai és védekezése is nagyon kellett ahhoz, hogy tovább gyarapodjon a fölény, 2 perc után már 73-58-at mutatott az eredményjelző. A vége előtt 3 perccel időt kért Gasper Okorn, mert nagyon feljött a vendégcsapat, 78-70. A vége szenzációs volt, 88-75 lett a vége!

Gasper Okorn: nagyon jól játszottunk, gratulálok a csapatom minden játékosának és a szurkolótáborunknak is, mert ők is nagyon kitettek magukért. Óriási volt az élőkép, nagyon köszönöm a támogatást. A terveink szerint zajlott a meccs, ugyanakkor nem volt könnyű játszani az első félidőben ellenük, hiszen frissek voltak, de a 2. játékrészben átvettük a játék irányítását, Curry, Váradi és Norfllet is jól irányította játékot, jól érvényesült a stílusunk. Más kérdés, hogy, amikor 17 ponttal vezettünk, miért álltunk meg, hiszen nem ért véget még a meccs. Nehéz volt az elmúlt 10 nap, de jó volt most itthon játszani és szórakoztatni a közönséget.

Bencze Tamás: Gratulálunk az ellenfelünknek, a 2. félidő alapján reális volt a győzelmük, a 3. negyed eldöntötte a meccset, a Falco ekkor csapatként játszott, frissebbek voltak, jobban dobtak kívülről. Aztán a végén még visszajöttünk, de a kulcsszituációkban nem jó döntéseket hoztunk. Mindkét szurkolótábor fantasztikus hangulatot teremtett, sajnos nem mi örültünk a végén.