Telt ház előtt csapott össze az Egis Körmend és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, amely a férfi élvonalbeli kosárlabda bajnokság egyik legpikánsabb párosításának számít. A trénereket érintő érdekesség, hogy a vendégek vezetőedzője, Gasper Okorn eltiltás miatt nem ülhetett a kispadra, míg a hazai oldalon Constantinides mester utoljára irányította a piros-feketéket.

A felfokozott hangulat a körmendi kosarasokra gyakorolt jobb hatást, hiszen Hammonds egymás után három triplával adta meg az alaphangot a derbinek. A túloldalon lassabban melegedtek be a játékosok, de Norfleet és Váradi jelezte, hogy komolyan kell venni a szombathelyieket is. Aztán 11-11 után robbantott a Rába-parti együttes és egyre jobban növelték előnyüket.

A Hungarysport mindenütt ott van – már a szurkolók között is!

A 10. perc végére pont tíz ponttal álltak jobban Ferenczék, ekkor azt hitték a hazai szurkolók, hogy könnyű siker lesz. Azonban a folytatásra felszívta magát a Falco és Pusthavar vette hátára csapatát. A visszatérő légiós büntetőből és triplából is eredményes volt, így gyorsan lőtávolon belülre ért a vendég együttes. Jött is a hazai időkérés, amely átmenetileg rendezte a sorokat.

Mindkét csapat idegesen, sok hibával játszott, azonban a játékvezetők is borzolták ítéleteikkel az idegeket. Két pontra zárkózott a szünet előtt a Falco, azonban megremegtek a szombathelyi kezek, McNeaill viszont nem hibázott büntetőből. A játékrész utolsó kosarát Tóth Norbert szerezte, ezzel 49-41 állt az eredményjelzőn, amikor pihenőre vonultak a csapatok.

Minden labdáért óriási csata folyt a pályán

Fordulás után is kapkodtak a csapatok, a nagy rohanásból a vendégek jöttek ki jobban, mert Pusthavar trojkájával két pontra zárkóztak a sárga-feketék. Egy felesleges faultot ütött be Curry a harmadik negyed közepén, így négy hibával a padra kellett ülnie. Mindkét csapat ontotta magából a triplákat, Váradié pedig a szombathelyiek előnyét jelentette. Jogosan kért időt a hazaiak trénere.

McNeaill pillanatai következtek, aki korábban kicsit szürkén játszott. A vezetést visszavette a Körmend, ezért Konakov mester is magához hívta tanítványait. Váradi gondoskodott arról, hogy nyílt legyen az utolsó játékrész is, triplája zárta a negyedet és zárkózott a sárga-fekete alakulat kettő pontra.

Lajsz és Tóth pontjaival kezdődött az utolsó felvonás, ezután felváltva estek a kosarak, de a minimális előny a Körmendnél volt. A végére aztán elfáradt a Falco, de az utolsó pillanatig hatalmasat küzdött, ezzel bizonyítva, hogy a megyei El Classión egyik csapat sem mehet biztosra. Az élvezetes találkozót végül a Körmend együttese nyerte meg.

Egis Körmend – Falco-Vulcano KC Szombathely 92-88 (31-21, 18-23, 23-26, 20-18)

Körmend: Németh 4, McNeail 16/3, Price 23/6, Hammonds 13/9, Delas 12.
Csere: Bradford 12/6, Ferencz 8/6, Lajsz 4.

Falco: Norfleet 19/12, Curry 6/3, Váradi 19/15, Tóth 12, Reddic 10.
Csere: Pustahvar 14/6, Bíró 8/6.