Az 1. hosszabbítás után nyertünk! Váradi és Reddic 22-22 pontja sokat nyomott a latban!

Pécsi VSK-Veolia – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91-95, h.u.

(29-25, 20-24, 16-16, 17-17, 9-13)
Felsőházi középszakasz, 2. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2000 néző
V.: Földházi T., Cziffra Cs., Pozsonyi L. (dr. Gincsai J.)

PVSK: Pongó 9/3, Taylor 22/3, Csirics 24/9, Budimir 21/6, Horti 6. Csere: Wright 4, Demeter 5/3, Bíró L. -.

Falco: Govens 10/6, Váradi 22/9, Balmazovics 8/6, Bruinsma 14/3, Reddic 22. Csere: Curry 8/6, Bíró O. -, Perl 9/3, Tóth 2.

Mindkét vezetőedző elmondta a meccs utáni véleményét, de előbb nézzük meg a 4 negyed és a hosszabbítás közben, miként alakult az eredmény.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 15–11. 13. p.: 33–29. 17. p.: 43–40. 23. p.: 56–49. 27. p.: 60–55. 33. p.: 69–67. 37. p.: 73–78. 43. p.: 86–93
Kipontozódott: Bruinsma (42. p.)

MESTERMÉRLEG
Csirke Ferenc:Nagy csatát vívtunk, fantasztikus volt, ahogy végigbírtuk a mérkőzést, gyakorlatilag fél másodpercen múlt a győzelmünk. A hosszabbítást az döntötte el, kinek vannak frissebb játékosai.

Gasper Okorn:Az első félidő negyvenkilenc kapott pontja nem a védekezésünket dicséri. Utána összeálltunk, visszajöttünk a meccsbe, de ezt a találkozót mindkét csapat megnyerhette volna. A hosszabbításban nyerni sokszor szerencse kérdése.

A Falco legközelebb, április 17-én a Szolnoki Olaj elleni meccsen lép pályára, a helyszín az Aréna Savaria lesz!