Már az októberben startoló új szezonra készülnek a Falco kosárcsapatánál: két tehetséges fiatal 2021. június 15-ig kötelezte el magát klubhoz.

Megkezdődött a szombathelyiek játékoskeretének kialakítása. A következő szezonban életbe lépő ,,fiatalszabály” miatt, az alapszakasz során az első félidőben végig pályán kell lennie egy 23 évnél fiatalabb magyar játékosnak, célszerű tehát akár 3-4 u23-as korú kosarast is a keretben tartani, illetve nevezni a csapatoknak.

Ezt a kulcskérdést megoldandó már május 11-én, hétfőn két fiatal játékost szerződtetett a Falco kosárcsapata – mondta el Gráczer György klubelnök a csapat honlapjának.

Az első új fiatal igazolásunk a 22 esztendős Doktor Péter – folytatta az ügyvezető.

Doktor a Körmend utánpótlás csapataiban kezdett kosarazni, majd 2014/2015-ben – mindössze 16 évesen – már a felnőtt csapatban is bemutatkozott mind a hazai bajnokságban, mind a nemzetközi kupában. Ekkor 8, majd a 2016/2017-es bajnoki szezonban már 12 meccs jutott neki. Ezt követően a ZTE csapatához szerződött, ahol 3 évadot húzott le. Első egerszegi évében 7 mérkőzésen lépett pályára a honi bajnokságban, átlagosan 4 percet játszva. A következő szezonban jóval nagyobb szerepet szántak a fiatal hátvédnek, ugyanis 26 mérkőzésen kapott lehetőséget itthon: 14 perces átlaga alatt 2,8 pontot jegyzett. Az Alpok Adria Kupában is szerepet kapott, itt 19,5 perc játék alatt 5,9 pontot átlagolt. Az elmúlt csonka idényben háromszor volt kezdő 20 mérkőzésből. Átlagosan 13,9 percet töltött a parketten, és 2,4 pontot szorgoskodott össze.

A 190 cm magas hátvéd a magyar u16-os válogatottban, majd az u18-asok között és az U20-as legjobbaknál is több alkalommal viselhette a címeres mezt. Az u20-as Európa-bajnokságon 3-szor ölthette magára a magyar színeket.

A játékos 1 évre kötelezte el magát csapathoz.

A még mindig csak 20 éves Dancsecs András a másik ,,új” fiatal játékos – tudatta Gráczer György.

A saját nevelésű Dancsecs először a 2017/2018-as bajnokságban szerepelt a felnőtt csapatban, akkor 12 meccsen kapott lehetőséget, majd ösztöndíjjal az Egyesült Államokban tanult és kosarazott 1 évet, aztán a 2019/2020-as szezonban Nyíregyházán pattogtatott.

A 186 cm magas védő az u16-os, az u18-as és az u20-as magyar válogatottban is játszott. A 2016-os szófiai u16-os EB-n 8 meccsen 15,1 pontot, a 2017-es tallini u18-as EB-n 12,5 pontot, a 2018-as szkopjei EB-n pedig 7 pontot átlagolt.

Tagja volt a 2018-ban Magyar Kupa és magyar bajnoki döntőig menetelő, és ott ezüstérmeket nyerő Falco felnőtt keretének.

2019-ben bemutatkozott a magyar u20-as válogatottban is, és a portugáliai EB-n 6 meccsen 9,5 pontot átlagolt.

Dancsecs Andrással is 1 éves szerződést kötöttek.