Casademont Zaragoza – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 85-76 (19-14, 31-17, 15-26, 20-19)
Bajnokok Ligája, 4. forduló
Zaragoza, Pabellon Principe Felipe
V.: N. Maestre (francia), Z. Yilmaz (török), M. Karabilecen (török)

Zaragoza: Bray -, Barreiro 5/3, Ennis 14/9, Benzing 14/6, Hlinanson 12. Csere: Garcia 6/6, Sulaimon 13/9, Brussino 9/9, Justiz 12.

Falco: Anderson 5/3, Váradi 6, Perl 17, Bruinsma 21/9, Searcy 15. Csere: Lake 7, Milosevics 5.

Az 1. negyedben a sárga-feketék hozták el a labdát a feldobás után, majd Váradi engedett el egy hármast, de célt tévesztett. Ezután Anderson adott kiváló asszisztot Searcy számára, majd az izlandi óriás, Hlinanson egyenlített, 2-2. Anderson újabb eladott labdája, illetve korai vállalása után nem igazán sikerütl feltörni a hazai gárda védekezését. Akadozott a gépezet, Hlinanson már 5 pontos. Sajnos már 4 eladott labdát jegyezhettünk fel a Falco oldalán, egyre nagyobb a különbség, 15-4-nél Searcy-Lake cserével igyekezett felrázni a csapatot Gasper Okorn. Jókor jött a time-out, Bruinsma és Perl vezérletével 4-10-es futást produkált a magyar bajnok, így a játékrész végén 19-14-re zárkózott fel a Falco.

A 2. negyed elején sorozatban 5 pontot dobott Bruinsma, igaz a hazaiak is, 24-19. Sajnos Anderson újabb kísérletei sem voltak eredményesek, miközben a Zaragoza sikerrel támadott, 31-20. Ezekben a percekben a Hlinanson helyett pályára lépett Justiz termelte a spanyol pontokat. A negyed derekán kialakult az eddigi legnagyobb differencia, 33-20. Amíg a mieink hetes, a hazaiak már kilences rotációnál tartottak. Sajnos növelte előnyét a Zaragoza, Barreiro dobta be a büntetőket, 41-24. Searcy pontjai jókor jöttek, de sajnos nem tudtuk tartani a ritmust frissebb spanyolok ellen, 2 perccel a félidő vége előtt már 47-27. Evan Bruinsma értékesített büntetőivel már 10 pontos volt, 47-29-nél kértek időt a hazaiak. A félidő hajrájában Anderson büntetői után Sulaimon hajított be egy triplát, 50-31.

A 3. negyedet jól kezdte a Falco, Bruinsma és Searcy kosaraival jött közelebb a Falco, 50-35. Nem sokáig örülhetett a magyar csapat, Justiz pontjai után 53-35. Újra Zozó pontjait jegyezhettük fel, ezzel 53-39-re zárkózott fel a Falco, de Brussino triplája lehűtötte a kedélyeket, 56-39. Searcy, majd újra Perl pontjaival 56-43 lett az eredmény. Benzing büntetőivel folytatódott a meccs, majd Bruinsma pontjai jöttek. Aztán Benzing triplát szórt, de Anderson asszisztjai révén Lake és Perl is eredményes tudott lenni, így 61-50-re jött fel a magyar bajnok. Zozó kosara után újra 10 ponton belülre zárkóztak Váradiék, érkezett is a hazai tima-out, 61-52. Lake és Perl révén nagyon szoros lett a meccs, simán nyerték a magyarok ezt a játékrészt (15-26), 65-57, Perl a mezőny legeredményesebb játékosaként 15 pontnál tartott.

A 4. negyedet Ennis trplájával kezdték, de Zozó azonnal válaszolt, 68-59, majd Milosevic még közelebb hozta a magyar csapatot a spanyolokhoz, 68-61. Aztán a 4. percben Benzing tért ,,sajnos” magához, majd Ennis megint távolról talált be, ismét elléptek, 75-61. Jókor jött Bruinsma 3 büntetője, majd a negyed derekán Váradi is betalált, 76-69. Ezt követően Sulaimon és Benzing is triplát szórt, a dudaszó előtt 3 perccel 83-71 állt az eredményjelzőn. Benzing zsákolt, aztán Bruinsma triplájának örülhettek a szombathelyiek, 85-74. Okorn mester időkérése után Evan már 20 pont felett járt, de már csak 1 perc volt hátra, 85-76. Több kosár nem esett, 10 ponton belül maradt a különbség.

A Falco 3 lejátszott BL-meccs után 1 győzelemmel és 2 vereséggel áll, december 22-én Falco – Zaragoza összecsapás következik.