AVUS – Neptun VSC 17-6 (6-2, 3-1, 3-1, 5-2)

OB I/B-s bajnoki mérkőzés – Szombathely, AVUS-aréna – zárt kapuk mögött

Az aligátorok szezonbeli utolsó hazai meccsét élőben közvetítettük, amennyiben elmulasztottad, ITT újra megnézheted, ha ,,csak” a statisztikára vagy kíváncsi, akkor kattints IDE!

A szombathelyiek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, s ezzel azonnal megadták az összecsapás hangulatát. Potyogtak a gólok rendesen, az első 8 percben 6 gólt lőttek a Gortva-tanítványok, aztán visszavett a tempóból az AVUS, a 2. és 3. játékrészben 3-3, az utolsó negyedben pedig 5 alkalommal vették be a budapestiek hálóját. Összességében Kurucz 4, Szőke, Hajmási és Landherr 3-3, Ekler 2, Csányi és Baranyai 1-1 alkalommal talált be a fővárosiak kapujába.

Az OB I/B állása 19 forduló után: 1. Kanizsa 55, 2. AVUS 49, 3. Ybl 38, 4. ASI DSE 37, 5. VIWA 31, 6. Eszterházy 30, 7. HVSC 29, 8. Oázis 18, 9. Cegléd 16, 10. Fehérvár 12, 11. Neptun 12, 12. Dunakanyar 10 pont.

A meccs után a 4 gólos Kurucz Barnabás és a kapuba a 3. negyedben visszatérő Horváth Alex válaszolt kérdéseinkre.

A pontvadászat május 8-án folytatódik, az AVUS Hódmezővásárhelyen, a HVSC otthonában szerepel majd.