A hétvége során megkezdődött a 2019/20-as szezon a megyei I. osztályú csapatok számára, hisz a Magyar Kupa küzdelmeiben voltak érdekeltek az együttesek. Sok meglepetés született, akadtak azonban egyértelmű párharcok is.

Már két góllal is vezetett az újonc Bük otthonában a Lukácsháza, ám a hazaiak a 80. és a 88. percben is büntetőhöz jutottak, amelyet sikerült is értékesíteniük. A szabályok értelmében ha a mérkőzés döntetlenre végződik, akkor itt nincs hosszabbítás, egyből a büntetők következnek. Hiába volt lélektani előnyben a hazai gárda, végül az idegek harcát a Lukácsháza bírta jobban, így megszerezték a továbbjutást.

Ugyancsak büntetők után sikerült továbbjutnia a Celldömölknek a Kőszeg ellen, sőt a mérkőzés képe is teljesen hasonlóképpen alakult, mint a fent említett találkozón. A Kőszeg kisebb meglepetésre két gólos előnyre tett szert, amelyet a 79. és a 88. percben dolgozott le mindkét ízben Németh József révén a Celldömölk. A büntetőknél aztán már nem volt kérdés, a Celldömölk 4:1-re megnyerte a tizenegyespárbajt.

Szintén szétlövés után dőlt el a Csepreg – Körmend összecsapás is, mindkét együttesnél történtek dolgok a nyár folyamán, így nem lehetett előzetes tippelgetésekbe bocsátkozni a mérkőzés előtt. A Körmend igyekezett irányítani a játékot, ennek meg is lett az eredménye, hisz megszerezték a vezetést a második félidő elején. A Csepreg azonban nem adta fel, és húsz perc elteltével a 46 éves Steiner Zsolt révén egyenlített is a gárda. Mivel itt sem született döntés 90 perc alatt, következhetett a tizenegyespárbaj, amelyben a csepregieknek sikerült többször a kapuba találniuk.

Az I. osztály másik újonca a Szarvaskend is megmérettetett a Magyar Kupa küzdelmeiben, hazai pályán fogadták a Szentgotthárd csapatát. A Szarvaskend a 45. percben megszerezte a vezetést, amelyet egészen a hajráig meg is tudott őrizni úgy, hogy a második félidő elején rögtön emberhátrányba kerültek. A 80. percben azonban egyenlített a Szentgotthárd, ám 5 perccel később jött a dráma, hisz a hazaiak emberhátrányban is újra megszerezték a vezetést, amellyel a továbbjutást is kiharcolták.

Több változáson ment keresztül a Rum gárdája is, Kovács Balázs vezetőedző személyében a tavalyi évben bajnoki címet ünneplő mester ült le a csapat kispadjára, aki játékosokat is tudott magával csábítani az együtteshez. Voltak távozói is az együttesnek, de a Sárvárról érkező Koronczai Roland és a címvédő Celldömölktől szerződtetett Klauzer Ádám mindenképpen erősítésnek számít. Ellenfelük azonban az a Répcelak volt, akik már a tavasz során megmutatták, hogy alkalmas lesz a keretük arra, hogy minden fronton helytálljanak. A répcelaki keret pedig csak tovább bővült a nyáron, így nem volt meglepetés, hogy vendég labdabirtoklással és fölénnyel kezdődött a találkozó. A vendégek igyekeztek a földön járatni a labdát, míg a hazaiak hosszú felívelésekkel próbáltak helyzeteket teremteni, de az első félidőben nem igazán akadtak nagyobb lehetőségek. A második etapra még nagyobb fölényt harcolt ki magának a Répcelak, amely már helyzetekben is megmutatkozott: az 50. percben egy szemre is tetszetős támadás folyt végig a pályán, amelynek végén Balikó Benjámin került ziccerbe, és szerezte meg a vezetést csapatának. Pár perccel később tovább nőttek a rumiak gondjai, hisz emberhátrányba kerültek, Pupp 2. sárga után mehetett zuhanyozni. Ezután hiába küzdött lelkesen a hazai gárda, csak pillanatokra tudta magához ragadni a játékszert, egy veszélyes lövésen kívül nem sokat tudott felmutatni a csapat, csak az volt a kérdés, hogy mikor szerez újabb találatokat a vendég alakulat. A 2. répcelaki gólra a 68. percig kellett várni, ekkor egy kifejelt beadást követően mintegy húsz méterről Tóth Dávid talált be egy kapáslövéssel. A hátralévő időben is megvoltak a lehetőségei a Répcelaknak, de az utolsó passzokba, megoldásokba hiba csúszott, ám így is meggyőző teljesítménnyel jutottak tovább a következő körbe.

A megszokottól eltérő játékrendszerben lépett pályára a Király SZE csapata Rábapatyon. A több poszton is megerősödött hazai gárda igyekezett kihasználni ezt, és már az első félidőben meg is szerezték a vezetést. A második etapban gyors gólváltás következett: a 72. percben tovább növelte előnyét a Rábapaty, a 76. minutumban pedig szépíteni tudott a Király, ám az egyenlítésre már nem futotta erejükből.

Óriási pofonba szaladt bele a Jánosháza Vasváron, a hazai együttes mindkét félidőben 5-5 gólt szerzett, a Jánosháza pedig csupán egy gólig jutott, így a vége 10:1-es kiütés lett. Meggyőző teljesítménnyel kezdte tehát a szezont a Vasvár.

A Répcelakon kívül egy csapat volt, amely kapott gól nélkül tudta le az első Magyar Kupa fordulót, méghozzá a Vép gárdája, akik a Répce-partiakhoz hasonlóan idegenben szerepeltek, ráadásul az Egyházasrádóci katlanban. Hiába azonban a harcos, kemény hazai ellenfél, a Vép a második félidő elején rögtön góllal kezdett, majd a 91. percben egy büntetőből ismét betalált, így magabiztosan nyerte meg a találkozót.

A Magyar Kupából kiesett együttesek a Halmozi Zoltán Vas Megyei Kupában folytatják majd a küzdelmeket, ennek sorsolását nem sokára közöljük olvasóinkkal.