ITT már megírtuk, hogy az 1. napon 4 meccsen 4 győzelmet arattak a szombathelyi lányok.

A torna 2. napján először a belgák következtek, de a Brabo Denderbelle sem tanúsított nagy ellenállást.
Brabo Denderbelle – SZKKA 1-22
Formalitás volt az utolsó csoportmérkőzés, ezzel ötből öt győzelem! A félidő 1:9, a vége pedig 1:22! (nem elírás). Az SZKKA két legjobb játékosa már pihent a portugálok elleni döntőre.

Az április 1-jei, vasárnap délutáni döntőben pedig újra a portugálok, a Maia Stars következett. A luzitánok nagyon készültek, mert vissza akartak vágni a szombati vereség miatt, de egy percig sem forgott veszélyben a magyar tornagyőzelem!
SZKKA – Maia Stars 29:20

A mérkőzés legjobbja is szombathelyi játékos, Horváth Anna lett! Ezzel a döntőbeli győzelemmel, 100 %-os teljesítményt nyújtva nyertük meg a nemzetközi tornát!

Nemcsak a kupát, de két díjat is elhoztunk, a torna legjobb kapusa Lőrincz Brigitta lett, a legjobb játékos pedig Győrffy Luca.

Pődör Zoltán, a csapat trénere a klub honlapjának adott interjújában elmondta, hogy nagyon jó volt a francia torna.

Szakmai szempontból örülök, hogy találkoztunk 5 nemzet csapatával. Fontosnak tartom, hogy néha kimozduljunk és megmérettessük magunkat saját korosztályban nemzetközi porondon is. Kíváncsiak voltunk és vegyes érzelmekkel izgatottan vártuk az ellenfeleket. Pozitív csalódás volt, mert nagyon jól felkészített csapatokkal találkoztunk, igaz a belgák alulról kilógtak a sorból, de mind a francia, mind a német csapat nagyon jó erőkből állt. Rajtunk kívül két csapat, a spanyol és a portugál emelkedett ki a mezőnyből. A spanyoloknak a sorsolás okozta a vesztét, ők a portugálokkal kezdtek és nagy csatában maradtak alul ellenük. Egyébként meglepett, hogy a portugálok ilyen magas szinten szervezettek és jó felépítésű, jól képzett játékosokkal rendelkeznek. Döntő fontosságúnak bizonyult utólag a szombati, ellenük nehezen kiharcolt győzelem, mert talán vasárnapra ezt nem heverték ki. Nekünk kiváló sorsolásunk volt, így vasárnap a belgákkal játszva pihenni tudott az első sorunk és ez nagyon meglátszott a döntőben.
A portugálok elleni fináléban ellentmondást nem tűrően az első perctől kezdve irányítottuk a mérkőzést. A lányok hihetetlen koncentrációval, profi hozzáállással lehengerelték az ellenfelüket, szinte az első félidőben eldöntötték az aranyérem sorsát. Nagyon kemény védekezéssel felőröltük az ellenfelet, támadásainak rendre góllal értek véget. A második félidőben a játékvezetők ,,csökkenteni akarták a különbséget”, ezt kicsit aggódva figyeltük, mert engedték a portugáloknál a durvaságot, míg nálunk mindenért 2 perc járt. Ám ez sem zavarta meg a koncentrált lányainkat és magabiztosan megnyerték az összecsapást – fogalmazott Pődör Zoltán.