NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 98–77 (25–18, 27–12, 24–23, 22–24)
Szeged, 800 néző. V: Praksch, Gál J., Fodor A.

SZEGED: Boltics 7/3, FORTUNE 27/9, WIRTH 19/9, CSIRICS 12/6, SULOVICS 21. Csere: Juhos 4, Vágvölgyi 5/3, Kerpel-Fronius G., Bonifert 3/3, Mike, Goldring. Edző: Andjelko Mandics
SZOMBATHELY: Govens 13/3, Perl 16/3, Váradi B. 15/6, Boriszov 3, Taylor 13. Csere: Pusztahvar 9/3, Norfleet 2, Dancsecs, Tóth N. 6, Kucsora. Edző: Szrecsko Szekulovics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–1. 5. p.: 13–9. 8. p.: 18–14. 12. p.: 27–20. 16. p.: 38–22. 22. p.: 55–32. 27. p.: 64–41. 33. p.: 80–60. 38. p.: 93–68
Kipontozódott: Boltics (38. p.)

A 27 pontig jutó Joshua Fortune már az első percben zsákolt, a harmadik perc kezdetén bedobta első tripláját, vezérletével a Szeged 9–1-es rohammal kezdett – és a folytatásban sem fékezett. Már a nagyszünetben húsz pont felett volt a különbség, és a rendkívül gyenge dobóteljesítményt nyújtó szombathelyiek egy pillanatig sem tudták megkérdőjelezni a hazai siker jogosságát.

MESTERMÉRLEG
Andjelko Mandics: – Védekezésünkről mindent elmond, hogy az ország legjobban támadó csapatát hetvenhét ponton tartottuk. Összességében az idény legjobb mérkőzését játszottuk, győzelmünkkel stabilizáltuk helyünket a középházban.
Szrecsko Szekulovics: – Nem volt ritmus, nem volt energia, nem volt védekezés, semmi sem volt. Az idény leggyengébb játékát produkáltuk. A Szeged nagyon jól játszott, semmi esélyünk nem volt ellene.