Fogadkozott a találkozó előtt a HunGast Haladás női röplabda együttese, amelyre a Gödöllő gárdája várt a rájátszás során. A három győzelemig tartó párharc első állomására vasárnap este került sor a Pest megyeiek otthonában. Dr. Mucsi Péter az összecsapás előtt elmondta, hogy négy alkalommal találkozott eddig a két csapat és eddig nem sikerült győznie a szombathelyieknek. Ugyanakkor figyelemre méltó, hogy ebből három alkalommal csak 3-2 arányban kaptak ki a zöld-fehérek.

Jár a pacsi: Marijeta Runjić és Ajla Paradžik remekül játszottak

A találkozót a Haladás kezdte jobban, akik a háló közelében rendkívül jól játszottak. Hiába kapaszkodott Lutter Esztert a soraiban tudó Gödöllő a végjátékra sem fáradt el a vendég alakulat (20-25). A folytatásban is hasonló volt a forgatókönyv Kinser és Runjić ellenállhatatlanok voltak, így a második szettet is behúzta a Hali (17-25). Változtatott felállásán a Gödöllő és a játékuk is feljavult ennek hatására. Mucsi Péter időkéréssel próbálta megakadályozni a hazaiak jó formáját – kevés sikerrel. Mindent bevetett a Hali a játék és egyben a mérkőzés megnyeréséért, de a harmadik szett végén a Gödöllő szépített (25-21). Az utolsó játékban aztán Paradžik is varázsolt, ez pedig döntő momentumnak bizonyult. A hazaiak állva maradtak és mintegy negyed óra alatt nemcsak a mérkőzést nyerte meg a Haladás, de megtörte a Gödöllő elleni átkot (7-25). Folytatás szerdán Szombathelyen, a Haladás Sportkomplexum csarnokában.