A Falco és az Egis Körmend együttese azonos mutatóval rendelkeznek az élvonalbeli kosárlabda bajnokság alapszakaszának utolsó köre előtt. A 26. fordulóban a Falco a Pécset látja vendégül, míg a piros-feketék Kecskeméten vizitálnak. Gasper Potocnik együttesnének feltétlenül győznie kell, ha megőrizné harmadik helyét. Amennyiben a lehető legjobb forgatókönyv történne meg (és az Alba, valamint a Falco is vereséget szenved), akkora második helyen végeznek Ferenczék. Ugyanakkor a legrosszabb esetben lecsúszhatnak a dobogóról is, amennyiben Pongóékat nem győzik le a körmendi kosarasok.

A tét minden együttesnek óriási, hiszen a KTE is szeretné megőrizni 5. helyét, amihez a Zalaegerszegnek, a Pécsnek és az Atomerőműnek is lesz egy-két szava. A körmendi találkozón remekül játszottak Wright-ék és 91-85 arányban nyertek is. Viszont nem szabad a lila-fehéreket félvállról venni, mert ugyanaz megtörténhet Kecskeméten is, mint a Baranya megyeiek elleni rangadón.