ALBA FEHÉRVÁR–FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 71–70

Székesfehérvár, 1500 néző V: Cziffra, Ádám, Frányó

ALBA FEHÉRVÁR: HILL 13, SIMPSON 15/3, POINTER 14, Lóránt 4, Keller Á. 4. Csere: Harris 3, Kovács Á. 3, Horton 8, Filipovics 7/3, Keller I.. Edző: Dzunics Braniszlav

FALCO: GOVENS 21/3, PERL 15/6, Váradi B. 8, BORISZOV 16/9, Tóth N. 4. Csere: Norfleet 2, Pusztahvar 4. Edző: Szrecsko Szekulovics

A meccset ITT közvetítettük.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 5. p.: 9–7. 8. p: 15–15. 12. p.: 23–21. 15. p.: 31–27. 18. p.: 35–29. 22. p.: 41–31. 25. p.: 48–37. 28. p.: 52–49. 32. p.: 59–52. 35. p: 59–58. 38. p.: 65–64
Kipontozódott: Hill (38. p.)
Kiállítva: Govens (40. p.)

Dzunic Branislav: egylabdás mérkőzés lett ismét, amelyből mi kerültünk ki győztesen. Ez elsősorban az utolsó percek védekezésének volt leginkább köszönhető.

Srecko Sekulovic: mindig nehéz meccset játszunk Fehérváron, nálunk kissé zavaró volt Steve Taylor hiánya centerben, kevesebbet tudtam a csapatot rotálni. Az első félidőben nagyon rosszul dobtunk tizenegy próbálkozásunkból csak egy ment be, a szünet után már feljavultunk, és a végé egy labda döntött, akárcsak a legutóbbi fehérvári meccsen. Sajnálom a vereséget, de azt hiszem, hogy jó úton járunk, most is közel álltunk ahhoz, hogy nyerjünk.

Váradi Benedek: fájó ez a vereség, nagyon nehéz okosat mondani egy ilyen meccs után. Gratulálok a fehérváriaknak, egyúttal büszke vagyok a csapatomra, hiszen óriásit küzdöttünk és hisszük, hogy a vereség ellenére is ez a legminimálisabb különbség segítségünkre lesz majd a középszakasz végelszámolásánál! A saját csarnokunktól távol is tudunk harcolni és az alapszakaszban is a legjobb négy csapat között voltunk idegenben. Köszönjük a szurkolóinknak hogy elkísértek minket ma is! Megyünk tovább már maximálisan a szerdára koncentrálunk!!!

Szerdán folytatódik a középszakasz, akkor majd Körmend – Falco vasi klasszikust rendeznek.