Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Dinamo Sassari 60–92 (14–18, 16–29, 15–28, 15–17)
FIBA Europe Cup, H-csoport, 6. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 1300 néző
V.: Tsaroucha (görög), Vladic (osztrák), Sahin (török)

Falco: Váradi 10/3, Bíró 14/12, Pustahvar 11/9, Tóth 8, Reddic 14. Csere: Hódi -, Kucsora 3/3.

A Sassari legjobb dobói: Polonara 15/3, Pierre 15/9, Bamforth 14/12.

Az 1. negyedben a Váradi – Bíró, Tóth N., Pustahvar, Reddic összeállításban kezdett a Falco. A meccs Bíró kosarával indult, majd az olaszok triplával válaszoltak, 2-3. Ezt követően, visszatérése után Pustahvar is megdobta első pontjait tétmeccsen, közben a vendégek nagyon komolyan védekeztek, ráadásul a triplákat is jól engedték el, 14-18.

A 2. negyed eleje is az olaszok szája íze szerint alakult. A 4. percben nagyon elkélt Bíró Olivér hármasa, 19-28-ra zárkózott a sárga-fekete csapat. Mivel továbbra is sokkal pontosabban dobtak az olaszok, 19-33-nál Gasper Okorn időt kért. Sajnos Kucsora triplája után is jobban érvényesült az olasz játékfelfogás, 30-44.

A 3. negyed ugyanott folytatódott, ahol a 2. negyed abbamaradt, 3 perc után már 33-55-öt mutatott az eredményjelző. Sajnos ezután sem jött a feltámadás, sőt az olaszok tovább növelték fölényüket, igaz, hogy ehhez néhány érdekesnek mondható játékvezetői ítélet is kellett. Az utolsó 10 perc előtt 45-75 volt az állás.

A 4. negyedet 8-0-val indította a Falco, majd rákapcsolt a Sassari és a negyed felénél 55-82 volt az állás. Sajnos a vége sem sikerült jól a szombathelyiek számára, pedig a szurkolók vastapsa kísérte az utolsó támadásokat, az olaszok 60-92-re győztek.

Ezzel a ,H’ jelű csoport 3. helyén végzett a Falco, a Szolnoki Olaj és a Sassari jutott tovább, a Falco mellett a Leicester is búcsúzott.