Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Nizhny Novgorod 88-93 (17-27, 31-22, 26-23, 14-21)
Bajnokok Ligája, 2. forduló
Szombathely, Arena Savaria

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 12/3, Benke 15/6, Váradi 7/3, Milosevics -, Searcy 2. Cserék: Lake 14, Perl 19/3, Bruinsma 19/9.

Novgorod: Strebkov 12/3, Baburin 16/12, Komolov 10/6, Asztapkovics 3/3, Toropov 14. Cserék: Chadov 14/12, Sheperd 11, Belentszki -, Gankevics, Geraszimov 3/3.

Az 1. negyedben az Anderson – Váradi, Benke, Milosevics, Searcy kezdőötössel léptek parkettre a sárga-feketék. A feldobás után az első támadást a Falco vezette, Anderson közelije volt sikeres, majd Benke hármasa is behullott, 5-0. A kiváló kezdés a 2. percben is tovább tartott, Váradi triplája is behullott, de erre már Strebkov válaszolni tudott, 8-3. Komolov és Toropov révén a 4. percben átvették a vezetést, 8-9. Az oroszok 0-14-et rohantak, amire csak a 6.percben tudott Benke 2+1-gyel felelni, 11-14. Lake zsákolását követően Chadov triplával jelentkezett be, 3 perccel a negyed vége előtt 13-17-et mutatott az eredményjelző. A Falco fiatal centere a büntetőket is hibátlanul tette a helyére, a hajrában azonnal 2 triplát is beszórtak a vendégek, ezekre Benke zsákolása érkezett, 17-27.

A 2. negyedet Perl Zoltán ziccerével nyitották a szombathelyiek, majd Lake és Benke is gyors támadás végén zsákolt, 23-29. A 4. percben Benke nagyon távolról is betalált, a tripla után 5 pontra zárkóztunk, 26-31. Aztán egy végletekig kijátszott hazai támadás is sikerrel zárult, Zozó is triplát szórt, 29-31. Perl újabb ziccere után Váradi is betalált, a negyed derekán, 33-33-nál jött is az oroszok time-outja. Komolov után Bruinsma is behajította a maga hármasát, 36-36. Ezt követően 2 elkerülhető kosarat kaptak Váradiék, 36-40-es állásnál Gasper Okorn is időt kért. Használt a fejmosás, Searcy szép akció végén hozta közelebb a szombathelyi csapatot. A félidő finise is nagy küzdelmet hozott, de Strebkov és Komolov révén sajnos megint ellépett a Nyizsnij. Anderson hármasa, majd duplája és a bedobott büntetője is jókor jött, 44-49, A játékrész utolsó kosarát Evan Bruinsma szerezte, 48-49. Ekkor Benke Szilárd volt a mezőny legeredményesebb játékosa, Szili 13 pontnál járt.

A 3. negyedet Bruinsma triplájával kezdte a Falco, 51-49. Anderson is betalált a 3. perc végén, 53-51. Bruinsma elleni sportszerűtlen hiba után az amerikai játékos kíméletlenül használta ki a lehetőséget, majd a játékrész derekán Baburin révén egalizáltak a vendégek, 57-57. Baburin cipelte ezekben a percekben a hátán az orosz csapatot, a hazaiaknál pedig Bruinsma lett a legeredményesebb, újabb 3 precíz büntetője után már 16 pontos volt, 63-63. Perl is elemében játszott, csak Baburin tartotta a lépést Bruinsmával, de talán hiába, a játékrész hajrája előtt, 70-65-nél újabb vendég időkérés következett. Chadov hozta őket közelebb egy triplával, de Perl nem tudott hibázni a büntető volnalról, 74-70. Gankevics még dobott egy kosarat a végén, 74-72.

A 4. negyedben az orosz Toropov dobta az első pontokat, majd Gerasimov triplája már orosz vezetést jelentett, 74-77. Perl duplája és vitatható ítéletet követően, 76-77-nél novgorodi időkérés követekezett. Lake volt a levegő ura, a negyed közepén azonban Toropov is zsákolt egyet, 78-81. Kiváló ütemben érkezett Perl újabb kosara, majd Váradi Beni védekezett ragyogóan, 80-81. Lake is 2 számjegyűt termelt és jól is védekezett, 3 perccel a vége előtt 84-85 állt a táblán. Óriási küzdelem zajlott a meccs hajrájában is, Lake büntetőkből szerzett pontokat, 86-87, de már csak 2 perc volt a hátra! A végsó dudaszó előtt 1 perccel több ,,érdekes” játékvezetői döntés sem a magyar bajnoknak kedvezett, 86-89-nél Okorn-mester még egyszer magához hívta az övéit. Aztán a Falco sajnos eladta a labdát, Shepherd pedig nem hibázott, 86-91. A végén még Anderson ráemelt egy távolit, ha behullott volna hosszabbítás jött volna, de sajnos az oroszok győztek, mert az utolsó másodpercben még ők szereztek pontokat, 88-93.

A Falco legközelebb szombaton lép pályára, akkor hazai bajnoki meccset játszik, az elélenfél a DEAC lesz. A BL pedig december 16-án Zaragozában folytatódik a sárga-feketék számára.